موافقت شورا با افزایش میانگین ۳۷ درصدی نرخ کرایه تاکسی در رشت پارسا: از سال 95 تاکنون نرخ کرایه‌ها افزایش پیدا نکرده است

موافقت شورا با افزایش میانگین ۳۷ درصدی نرخ کرایه تاکسی در رشت

به گزارش رشت۲۰-شورای شهر رشت با دو فوریت لایحه افزایش نرخ کرایه تاکسی و خودروهای بار و مسافربری موافقت کرد.

علوی با بیان اینکه نرخ موجود کرایه‌ها عادلانه نیست، گفت: بررسی های لازم از سوی سازمان حمل و نقل و بار مسافر شهرداری و کارشناسان فرمانداری صورت گرفته است و امیدوارم آنچه که به نفع تاکسیرانان و مردم است، انجام شود.

 

پیمان پارسا مدیر عامل سازمان حمل و نقل و بار مسافر شهرداری رشت نیز اظهار کرد: از سال ۹۵ تاکنون نرخ کرایه‌ها افزایش پیدا نکرده است و در همین راستا واقعی سازی نرخ کرایه‌ها صورت گرفت.

 

وی ادامه داد: کرایه درون شهری بر اساس این لایحه چند نرخی شده است و فرمانداری تضمین دادیم که پس از افزایش ۳۷ درصدی تا پایان امسال دیگر افزایشی نخواهیم داشت.

 

پارسا تصریح کرد: بر روی هر ایستگاه تاکسی یک دوربین نصب خواهد شد تا تخلفات مشخص شود!

 

ذاکری در مورد این لایحه اظهار کرد: هیچکس از گران شدن خوشحال نمی‌شود اما افزایش نرخ تاکسی مغفول مانده است.

 

رسولی دیگر عضو شورای شهر رشت در مورد افزایش نرخ تاکسی‎ها گفت: سال گذشته با توجه به اینکه افزایش نرخ مصوب شده بود اما فرمانداری مخالفت کرد و شورا به نظر این فرمانداری احترام گذاشت.

 

حاجی پور دیگر عضو شورای شهر رشت گفت: مدیر تاکسیرانی شهرداری آنالیز خوبی انجام داده است و این اتفاق برای اولین بار است که در سازمان تاکسیرانی شهرداری افتاده است و بنده از این مدیر جوان تشکر می‌کنم.

 

وی با بیان اینکه رانندگان تاکسی با مشکلات زیادی روبرو هستند، گفت: شرایط زندگی این قشر بسیار دشوار است.

 

این عضو شورا با بیان اینکه با افزایش نرخ موافق هستم، گفت: این افزایش ها باید با نظارت همراه باشد.