موزه اسناد کتابخانه ملی رشت هویت منطقه را حفظ می کند

موزه اسناد کتابخانه ملی رشت هویت منطقه را حفظ می کند

رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان با بیان اینکه موزه ها هویت هر منطقه را حفظ می کنند، گفت: موزه اسناد کتابخانه ملی رشت می تواند انتقال تاریخ گذشته ما را به نسل آینده انجام دهد.

77605311 86063167cbebb 300x200 - موزه اسناد کتابخانه ملی رشت هویت منطقه را حفظ می کند


به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایسنا منطقه گیلان، کیوان محمدی در مراسم افتتاحیه موزه میراث مکتوب کتابخانه ملی رشت، با ابراز خرسندی از حضور در جمع فرهیختگان فرهنگ و ادب استان، اظهار کرد: صحبت کردن درخصوص مسئله ریشه دار و عمیقی همچون فرهنگ گیلان آن هم مقابل فرهیختگانی که خود استاد این کار هستند، کار راحتی نیست.
وی گیلان را دارای فرهنگ ریشه دار و غنی برشمرد و افزود: استانی را که در آن زندگی می کنیم به تلمیح و تصریح پای در اسطوره های کشور دارد و نام و آوازه آن در اوستا و متون قدیمی هم ذکر شده است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان با یادآوری این نکته که رویکرد این سازمان پس از احیا رویکرد فرهنگی است، عنوان کرد: هرچقدر پای درخت فرهنگ آب بریزیم، ضرر نمی کنیم. نتیجه این آبیاری چیزی خواهد بود که شاهد هرچه کمتر شدن آسیب های اجتماعی مانند اعتیاد باشیم و همه اینها مربوط به انجام کار فرهنگی قوی که بخش عمده آن در کتاب و کتابخوانی است، می شود.
این مقام مسئول اضافه کرد: اگر بتوانیم جامعه را عادت دهیم که با کتاب ارتباط بگیرند کار بزرگی است چراکه هیچ شخصی با کتاب آسیب نمی بیند.
وی با بیان اینکه کمتر کتابخانه ای در ایران به قدمت کتابخانه ملی رشت وجود دارد، خاطرنشان کرد: شکوه فرهنگ کشور به کسانی است که خود را حفظ می کنند تا فرهنگ جامعه شان حفظ شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان گفت: با مروری بر تاریخچه کتابخانه ملی مشاهده می کنیم که پس از انقلاب شکوهمند اسلامی، …