موسسه سینماهای حوزه هنری در رشت سرمایه گذاری می‌کند پردیس های سینمایی با اولویت مناطق کم برخوردار ایجاد می شود

موسسه سینماهای حوزه هنری در رشت سرمایه گذاری می‌کند

به گزارش رشت۲۰ ;در نشست دکتر ناصر حاج محمدی با مدیران موسسه سینماهای حوزه هنری کشور برای ایجاد پردیس های سینمایی در رشت توافق به عمل آمد.

در این نشست حسینی مدیر عامل موسسه سینماهای حوزه هنری کشور، فرجی مدیر اکران سینماهای حوزه هنری کشور، محمدی رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری و معاونان وی و همچنین علیرضا قانع مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت حضور داشتند.

 

پس از بحث و بررسی در زمینه چگونگی اجرای این پروژه های سرمایه گذاری مدیران حوزه هنری اعلام آمادگی کردند که اجرای پردیس های سینمایی در رشت را به دو مدل سرمایه گذاری انجام دهند. یا سالن هایی را به صورت BOT تحویل بگیرند و در یک بازه زمانی مشخص به سینما تبدیل کنند و یا اینکه زمینی را شهرداری رشت در اختیار آنها قرار دهد و آنها بنایی را آنجا بسازند و به صورت ۶۰ ساله و BOT با شهرداری قرارداد ببندند.

 

حاج محمدی هم از این طرح استقبال کرد و گفت: نظر ما این است که این پردیس های سینمایی در جای جای شهر به ویژه با اولویت مناطق کم برخوردار ایجاد شود.

 

شهردار رشت افزود: مسکن مهر می تواند به عنوان پایلوت اجرای این طرح مورد نظر قرار گیرد.

 

در این نشست همچنین مقرر شد در اولین فرصت از زمینهای شهرداری رشت در مسکن مهر بازدید به عمل آید و زمینه های اجرای نخستین پردیس سینمایی در مسکن مهر رشت فراهم گردد.