موسوی مجد چند ماه قبل از ترور شهید سلیمانی بازداشت شده است

موسوی مجد چند ماه قبل از ترور شهید سلیمانی بازداشت شده است

به گزارش رشت۲۰  به نقل از تسنیم– صبح امروز غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری خود از صدور حکم اعدام برای سیدمحمود موسوی مجد به عنوان جاسوس موساد و سیا خبر داد و گفت این فرد اطلاعاتی در حوزه‌های امنیتی و نیروهای مسلح از جمله نیروی قدس سپاه پاسداران و بویژه محل‌های استقرار و تردد سردار شهید قاسم سلیمانی را در قبال دریافت دلار در اختیار این سرویس های جاسوسی قرار می‌داده است.

با انتشار این خبر، گمانه‌زنی‌ها و شایعاتی درخصوص فرد مورد نظر، تصاویر آن و نیز اقدامات وی در فضای مجازی منتشر شد که از جمله آنها نقش وی در عملیات تروریستی ارتش آمریکا در فرودگاه بغداد در ۱۳ دی ماه ۹۸ و به شهادت رساندن سردار شهید سلیمانی و همراهانش بود.

 

این شایعات درحالی منتشر می‌شود که برخی از نشردهندگان آن سعی دارند ضمن کم کردن از بار جنایت آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی، اینگونه وانمود کنند که این ترور با همکاری افرادی از داخل ایران صورت گرفته است.

 

این در حالیست که طبق اعلام مرکز رسانه قوه قضائیه، موسوی مجد ماه‌ها قبل دستگیر شده و حکم اولیه وی نیز در تاریخ ۳ شهریور ۹۸ (یعنی ۴ ماه قبل از ترور سردار سلیمانی) صادر شده و متهم نیز هیچگاه از زمان ابتدای بازداشت آزاد نبوده است.

 

بنابر اعلام این مرکز، تمام مراحل قضایی پرونده جاسوس سیا و موساد مدتها قبل از شهادت حاج قاسم سلیمانی انجام شده و بنابراین پرونده وی ارتباطی با اقدام تروریستی دولت امریکا در به شهادت رساندن فرمانده سپاه قدس ندارد.

 

بنا بر این گزارش، شعبه ۱۵دادگاه انقلاب اسلامی به اتهامات انتسابی وی رسیدگی و در تاریخ ۳ شهریور ۹۸ حکم اعدام وی را صادر می کند که با اشکال و ایراد دیوان عالی کشور حکم دوباره به محکمه برگشته و دادگاه بار دیگر در تاریخ ۴ اسفند ۹۸ و بررسی مجدد پرونده حکم اعدام وی را تایید و دوباره پرونده را به دیوان عالی کشور ارسال می‌کند و هم اکنون این حکم در دیوان عالی کشور نیز تایید شده است .