نامه بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان به دادستان تهران: به عنوان مدعی‌العلوم، نماینده رشت را پیگیرد قضایی کنید / جعفرزاده: مانع تجمع در جلوی دفترم شوید!

نامه بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان به دادستان تهران: به عنوان مدعی‌العلوم، نماینده رشت را پیگیرد قضایی کنید / جعفرزاده: مانع تجمع در جلوی دفترم شوید!

ماجرای تنش لفظی بین نماینده رشت در مجلس و نماینده استان گیلان در مجلس خبرگان رهبری ادامه دارد. ماجرا از آنجا آغاز شد که در پی سخنرانی حجت‌الاسلام احمد پروایی نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری در شب اربعین، غلامعلی جعفرزاده یکی از نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در نامه ای به سخنرانی وی واکنش نشان داد.
932x1024 - نامه بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان به دادستان تهران: به عنوان مدعی‌العلوم، نماینده رشت را پیگیرد قضایی کنید / جعفرزاده: مانع تجمع در جلوی دفترم شوید!
به گزارش خبر فوری رشت ماجرای تنش لفظی بین نماینده رشت در مجلس و نماینده استان گیلان در مجلس خبرگان رهبری ادامه دارد. ماجرا از آنجا آغاز شد که در پی سخنرانی حجت‌الاسلام احمد پروایی نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری در شب اربعین، غلامعلی جعفرزاده یکی از نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در نامه ای به سخنرانی وی واکنش نشان داد.
حجت‌الاسلام پروایی نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری شامگاه شنبه گذشته در شب اربعین در جمع عزاداران اربعین حسینی (ع) در مصلای امام خمینی (ره) این شهر در سخنرانی خود به سیلی محکم ملت ایران به فتنه‌گران در ۹ دی سال ۸۸ اشاره کرد و گفت: برخی می‌خواهند فتنه‌گران را از زباله‌دان تاریخ بیرون آورند.
وی بر جدی گرفتن فتنه تأکید کرد و یادآور شد: مسأله فتنه با آبروی نظام، خون شهدا، ولایت، حیثیت، شرف و آزادی ملت بازی کرده است.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه برخی از افراد با گل‌آلود کردن اوضاع برای دنیای خود و فرزندان‌شان پشت شهدا و ولایت را خالی کردند، اظهار کرد: قیام ۸ دی مردم گیلان و ۹ دی مردم ایران در سال ۸۸ سیلی محکمی به فتنه‌گران بود.
پروایی بر حرکت در مسیر مقام معظم رهبری تأکید کرد و افزود: اگر می‌خواهیم روزی بر قله دنیا بایستیم باید پشت ولی فقیه باشیم اما برخی از افراد مطالبی بیان می‌کنند و خون شهدا را زیر سؤال می‌برند.
وی با بیان اینکه سخنان افراد مذکور موجب سوء استفاده شبکه‌های بیگانه و منافقین می‌شود، تصریح کرد: نظام اسلامی ثمره خون شهداست و اگر در جامعه خیانت، فساد و اختلاس وجود دارد به خاطر گوش نکردن به سخنان ولی زمان است.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری، فتنه را سبب به اغتشاش کشاندن جامعه عنوان کرد و گفت: در فتنه سال ۸۸ مساجد و قرآن را به آتش کشیدند و به پرچم امام حسین (ع) توهین کردند.
*برخی می‌خواهند فتنه را از زباله‌دان تاریخ بیرون آورند
پروایی با اشاره به اینکه فتنه سال ۸۸ با خلق ۸ دی گیلانی‌ها و ۹ دی مردم ایران به زباله‌دان تاریخ انداخته شد، متذکر شد: برخی می‌خواهند فتنه را از زباله‌دان تاریخ بیرون آورند.
وی به پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: انقلاب اسلامی آمریکا را شیطان بزرگ می‌داند و به دهان دشمنان دین و داعش زده است.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه برخی در فتنه سال ۸۸ با سرپیچی از قانون جبهه دشمن را شاد کردند، اظهار کرد: سال ۸۸ سران فتنه برای رسیدن به قدرت کشور را تا لبه پرتگاه بردند اما تاکنون به اشتباه خود اعتراف نکردند.
پروایی در پایان بر پاسداری از خون شهدا تأکید کرد و گفت: هر جا منکر را مشاهده کردیم باید با آن مقابله کرده و از معروف دفاع کنیم.
غلامعلی جعفرزاده در نامه‌ای خطاب به حجت‌الاسلام احمد پروایی :
عامل تنش بین اقوام در گیلان شده‌اید
در پی این سخنرانی، غلامعلی جعفرزاده نماینده مردم رشت در مجلس در نامه ای به حجت الاسلام والمسلمین احمد پروایی وی را دعوت به گفت و گو کرد.  غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در نامه خود که حاوی اتهاماتی هم هست وخبرگزاری خانه ملت هم آن را در روز چهارشنبه هفته گذشته منتشر کرده نوشت:
«جناب حضرت حجت الاسلام والمسلمین شیخ احمد پروایی
نماینده محترم مردم شریف استان گیلان در مجلس خبرگان رهبری
باسلام
در شب اربعین امام حسین (ع) در اجتماع مردم متدین و عزادار در مصلای رشت حضور یافتم جنابعالی در حال سخنرانی بودید بمحض مشاهده بنده ظاهرا شیرازه ذهنی اتان بهم ریخت! و به یکباره نوع طرح مباحث اتان تغییر کرد ! و وارد مقولاتی شدید که احساس اینجانب و مردم حاضر در آن مراسم باشکوه عزای حسینی این بود که مورد خطاب جنابعالی بنده هستم در هر صورت فارغ از نوع ادبیات آن شب که ناشی از شرایط سنی جنابعالی است ( متولد ١٣٦٠ و حدودا ٣٥ ساله هستید! ) و تکیه زدن بر جایگاه رفیع والا و بزرگ خبرگان رهبری در چنین شرایط سنی که آن هم حتی یک شب برای حفظ و کیان انقلاب احتمالا بی خوابی نکشیده اید ( گرچه من شهادت می دهم بی تقصیر هستید چون در کوران جنگ تحمیلی بدنیا آمدید! و سرد و گرم روزگار را نچشیده بر این کرسی تکیه زدید) شاید خیلی دور از ذهن نباشد و از کسیکه لباس پیامبر بر تن دارد و در بالای منبر رسول الله ایراد سخن می نماید بعید بود و هست! که اینچنین مجلس وزینی را آلوده به مباحث غیر نماید ولی شما ملاحظه هیچ چیز و هیچکس را ننموده و حتی حرمت آن آذری زبان های باشرف و مظلوم که با هزاران امید به شما رای دادند را نگه نداشتید و صرفا برای آنها گفتار درمانی کرده و می کنید!!
البته شما می بایست مشخص نمایید چرا از بدو ورودتان به عرصه انتخابات اصرار به تفکیک و مرز بندی بین اقوام داشته و دارید حتی عزاداری ویژه اهل البیت را در اماکن عمومی که مختص همه ساکنین آن شهر است ( همچون مصلا ) را بصورت مجزا برای اقوام خاص برگزار می کنید و عامل تنش و دسته بندی بین اقوام شده اید! اقوامی که سالیان سال است بدون هرگونه مشکلی بصورت مسالمت آمیز در کنار همدیگر در حال گذران زندگی هستند و بعضا با هم نسبت فامیلی هم پیدا کرده اند که امیدوارم دستگاههای نظارتی و امنیتی بصورت ویژه بر روی تفکرات جنابعالی که از آن بوی تفرقه و شکاف بین اقوام به مشام می رسد بیشتر تمرکز نمایند و تدبیری برای آن نمایند و واقعا مشخص نیست از ایجاد چنین فضای کاذب تفرقه افکنانه ای بدنبال چه چیزی هستید؟
اگر بدنبال چند رای بودید که به دست آوردید پس ادامه همان تفکر جدایی اقوام از همدیگر و تجزیه طلبی که دقیقا از مباحث امنیتی روز ایران است به چه منظور است؟ ومستمرا کوبیدن بر طبل قوم گرایی توسط جنابعالی با چه هدفی است؟ از طرفی مشخص و واضح بود که صحبت بنده را در مجلس گوش نداده اید یعنی بخود زحمت ندادید که هفت دقیقه فیلم را ملاحظه کنید و یا آن نطق در مجلس را گوش دهید و مرتب مطالب اطاق فکری را بیان می کردید که چند سال است برای اینجانب پرونده سازی میکنند و متاسفانه تحت تاثیر جو قرار گرفته بودید و ملاحظه نمودید بعد از طرح مباحث انحرافی اتان چطور مردم بی حوصله گی می کردند و دسته دسته بپا خواسته و خروج می نمودند .
کوتاه سخن اینکه ظاهرا هر چه من بیشتر سکوت میکنم شما و بعضی ها تصورشان این است که موفق به ساکت کردن من شده اند عده ای تیر کینه های خود را از کمان عداوت و دشمنی چندین ساله رها میکنند و عده ای دیگر از روی جهل و نادانی مطالبی مطرح میکنند که کاملا خلاف واقع است و هستند کسانیکه سودای بزرگ شدن یک شبه را دارند و بی هوا هتاکی و فحاشی می نمایند تا معروف شوند و صدالبته که من وقتی برای بزرگ کردن کوتله ها نداشته و ندارم  و قطعا همه اینها پاسخ دارد و بی جواب نمی ماند ولی علی الحساب بدانید من بیدی نیستم که با این بادها بلرزم و پاسخ همه این نابخردی ها و دروغ پراکنی ها را در زمان خودش می دهم ولی امیدوارم بدون طفره رفتن و احاله آن به دیگران ، پیشنهاد بنده را شخصا بپذیرید و در جهت تحقق و اجرایی شدن آن اقدام فرمایید:
پیشنهاد مشخص اینجانب گفتگو ( نه مناظره به جهت حرمت گذاری به فرمایش مقام معظم رهبری در جهت پرهیز از دو قطبی کردن جامعه است ) آن هم در شبکه ملی یا حداقل شبکه سیمای استانی بدون واسطه و صرفا بنده و شما و بصورت پخش زنده و بدون هر گونه تاخیر در پخش است و حتما در همان برنامه زنده ، نوار نطق اینجانب در مجلس و نوار سخنرانی جنابعالی در مصلا پخش شود تا مردم قضاوت کنند البته اگر تمایل داشتید شما به مردم گزارش دهید که اثر جنابعالی از حضور در مجلس خبرگان رهبری تاکنون چه بوده است؟
گرچه می دانید مردم تشنه آن هستند که بدانند شما در مجلس خبرگان به چه کاری مشغول هستید؟ و به چه میزان در جهت رفع مشکلات آنان اقدام نموده اید؟ و آیا مصمم هستید فقط برای سخنرانی کردن و گفتار درمانی در بین مردم حاضر شوید؟ و واقعا برنامه دیگری برای رفع دغدغه ها و مشکلات مردم ندارید؟ که اگر اینگونه باشد که متاسفانه اینگونه هم هست!
چه نیازی به فرستادن شما به مجلس خبرگان رهبری بود؟ و از هم اکنون اعلام میکنم که اینجانب حاضرم در همان برنامه به مردم گزارش کار بدهم ولی محور اصلی بحث ، نقد نطق بنده در مجلس در زمان رای اعتماد وزرا و نقد سخنرانی شما در مصلی باشد و برای مردم مشخص کنید چرا مطالبی بیان داشتید که ابدا و اصلا صحت نداشت و درست نبود؟ من نمی گویم خدای ناکرده دروغ گفتید! ولی بر اساس اطلاعات غلط سخنانی بیان نمودید که اصلا صحیح نبود متاسفانه آن مواضع را هم به بنده نسبت دادید و چون در شب اربعین بود و مردم برای عزاداری آمده بودند بنظرم گناهش بیشتر از دروغ گویی است.
البته یک توجیه هم برای شما متصور است و آن اینکه بفرمایید در آن مجلس برادر عزیز و همکار خوبم جناب آقای حضرتی نماینده مردم تهران نیز حضور داشتند و با توجه به مواضع صریحی که اخیرا اتخاذ نموده اند و رسانه ای کرده اند منظور شما به ایشان بوده که در آن صورت اینجانب دیگر فعلا هیچ حرفی ندارم ! و گرچه توفیق حضور در حوزه های علمیه را نداشتم ولی خوب است بدانید که نماینده مجلس می بایست آزادانه مطالبش را مطرح کند و در تمام موارد داخلی و خارجی می تواند آزادانه اظهار نظر نماید ( اصل ٨٤ قانون اساسی ) ولی نمی دانم شما مطابق کدام حکم و جایگاه قانونی یا کدام حکم الهی هم اعلام جرم کردید هم حکم جزا صادر کردید و هم آن را غیر مستقیم به بنده که در آن مجلس عزای حسین (ع ) حاضر شده بودم ابلاغ فرمودید! ای کاش می ماندید و نظر مردم و جوانان را در رابطه با به اصطلاح سخنرانی که بیان داشتید می شنیدید در هر صورت بی صبرانه منتظر پاسخ مثبت تان برای گفتگوی تلویزیونی بصورت کاملا پخش زنده و بدون هر گونه وقفه در پخش در صورتیکه منظور نظرتان بنده بوده ام هستم.
البته توصیه میکنم قبل از آمدن به استودیو حداقل یکبار نطق اینجانب را در مجلس دقیق گوش فرا دهید تا خدای ناکرده بیش از این مورد ملامت مردم فهیم و آگاه قرار نگیرید چون بد یا خوب شما فعلا نماینده استان ما در خبرگان رهبری هستید!»
بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان به دادستان تهران برای پیگیری قضایی هتاکی نماینده رشت نامه نوشت
در پی انتشار نامه نماینده رشت، دیروز بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان با ارسال نامه ای به دادستان تهران خواستار پیگیری قضایی جعفرزاده نماینده رشت به اتهام هتاکی شد.
در نامه بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان خطاب به جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران که با بیان اتهاماتی به نماینده رشت همراه است و خبرگزاری فارس آن را منتشر کرده آمده است: «اخیراً غلامعلی جعفرزاده یکی از نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در پی سخنرانی حجت‌الاسلام احمد پروایی نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری در شب اربعین، با صدور مرقومه‌ هتاکانه و توهین‌آمیز به این بهانه که اظهارات روشنگرانه آقای پروایی درباره فتنه سال ۸۸ و حامیان آن به دلیل مواضع خاص این نماینده بود، وی را مورد توهین و هتک حرمت قرار داد و اکاذیبی را به ایشان نسبت داده است. مستند به ماده ۶۰۹ و ۶۹۸ قانون مجازات اسلامی و با توجه به حضور و اشتغال نمایندگان در تهران خواستار ورود آن مقام محترم و رسیدگی به موضوع به عنوان مدعی‌العلوم هستیم. بدیهی است مصونیت نمایندگان در زمینه اظهار نظر در مقام ایفای وظایف نمایندگی نمی‌تواند مجوزی برای دروغ‌پردازی و هتاکی و حرمت‌شکنی باشد مضاف بر اینکه هتاکی ودروغ‌پردازی ارتباطی به وظایف نمایندگی نداشته است.»
نامه جعفرزاده ایمن آبادی به وزیر کشور درباره اطلاعیه بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان مبنی بر تجمع مقابل دفتر خدمات رسانی وی
در واکنش به نامه بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان و اطلاعیه بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان مبنی بر تجمع در مقابل دفتر نمانیده رشت در مجلس شورای اسلامی ، وی دیروز در نامه ای به وزیر کشور خواستار رسیدگی به آن شد.
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در نامه غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی به عبدالرضا رحمانی فضلی آمده است:
« جناب آقای دکتر رحمانی فضلی
وزیر محترم کشور
سلام علیکم
احتراما بدینوسیله به استحضار می رسانم : بعد از نطق دفاعیه از وزرای اخیر معرفی شده به مجلس شورای اسلامی توسط اینجانب ، متاسفانه برخی مخالفین شروع به ایجاد مسائل حاشیه ای و بسیج کلیه امکانات و توان خود جهت تخریب بنده را نمود و از تمام ظرفیت ها و تریبون های در اختیار خودشان بمنظور انحراف افکار عمومی به شکل غیرحرفه ای و دور از اخلاق اسلامی استفاده نمودند . دقیقا همان نکته ای که بنده در نطق ام در مجلس شورای اسلامی از آن ابراز نگرانی نموده بودم و آن کاسبی و تجارت از اتفاقات ناگوار کشور و بهره برداری جناحی از آن بدون در نظر گرفتن منافع ملی و دینی بود.
ایجاد تجمعات متعدد که در کمال تاسف علیرغم اظهار نظر صریح امام راحل (ره) مبنی بر نفی حضور بعضی از جایگاه های حساس نظامی در مسائل سیاسی بود با حضور بعضی از این اشخاص و ایراد سخنرانی و تشویش اذهان عمومی و ایراد تهمت و افترا بود ( که قطعا حق پیگیری های قانونی بعدی را برای اینجانب محفوظ خواهد داشت ) البته النهایه مشخص نشد تجمعات روزهای اخیر در شهرستان رشت قانونی بود یا غیر قانونی ؟ که علی الاصول نمی تواند قانونی باشد ! و اگر غیرقانونی بود مشخص نشد چرا تاکنون با آن برخورد قانونی صورت نپذیرفت ؟ تا شاهد تکرار آن نباشیم !
اما آنچه که موجبات این نوشتار را فراهم نمود اظهارات عجیب و زننده یکی از نمایندگان خبرگان رهبری به اینجانب در شب اربعین و دعوت بنده از وی برای گفتگوی تلویزیونی بمنظور روشن شدن و تنویر افکار عمومی بود که متاسفانه به جای پاسخگویی ایشان ، واحد بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان بسیج شد ! و طی اطلاعیه ای درخواست تجمع در جلوی دفتر خدمات رسانی اینجانب به مردم در روزهای آتی را نموده است ! ( با ذکر دقیق روز و ساعت و آدرس ) که هر چه تفکر میکنم که ارتباط اینها با هم چیست ؟ به هیچ نتیجه ای نمی رسم ! ( بنده در چارچوب قانون دعوت به گفتگوی تلویزیونی می نمایم و آنها در کمال بی قانونی دعوت به تجمع خیابانی! )
اما پخش و توزیع این درخواست بسیج دانشجویی از فرمانداری رشت جهت به اصطلاح اخذ مجوز در فضای مجازی حکایت از تصمیم قطعی برای تجمع تحت هر شرایطی را دارد و اخبار واصله حاکی از آنست که به جد مترصد آسیب رساندن به اموال و ساختمان دفتر مراجعات مردمی بنده را دارند و چند روزی است که برای این موضوع فضاهای رسانه ای خود را نیز بسیج نموده اند ! و با توجه به عدم اقدام قاطع و پیش گیرانه در دفعات گذشته و چند روز اخیر، توسط مسئولین مرتبط استانی بنظر می رسد که انجام این تجمعات خیابانی و حمله به دفتر بنده که کاملا بر خلاف منویات مقام معظم رهبری و در جهت ایجاد چند دسته‌گی و چند قطبی کردن جامعه و ایجاد تنش در بین مردم است خیلی دور از ذهن نیست و توان و اراده جدی در استان نیز جهت جلوگیری از این اقدامات خودسرانه وجود ندارد.
فلذا ضمن اعلام مراتب به جنابعالی جهت انجام هر گونه اقدامی که بتواند تضمین کننده آزادی بیان که در اصول متعدد قانون اساسی برای نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر آن تاکید شده است را فراهم نماید انتظار دارم جلوی این اقدامات تنش زا را بنحو مقتضی گرفته و مانع از هرگونه وارد کردن خسارت مادی و معنوی به اینجانب و اعضای دفترم که صرفا در جهت حل مشکلات اجتماعی و مادی مردم اقدام می نمایند بشوید و اصولا دفتر خدمات رسانی و پاسخگویی نمایندگان مجلس به جهت هر چه بهتر خدمت نمودن به مردم ، ورود به فعالیت های سیاسی نمی نماید. شایان ذکر است که بنده تا بدین لحظه بمنظور اطاعت از اوامر رهبری مانع هرگونه اقدام متقابل به مثلی شده ام و کلیه درخواست های تجمع هواداران و طرفداران و دوستان و همفکران ام را در کمال احترام و خضوع رد نموده و همگی را دعوت به آرامش و تمسک به قانون نموده‌ام.
فلذا از آن مقام عالی تقاضا دارد اینجانب را از نتیجه اقدامات پیشگیرانه مطلع و ترتیبی اتخاذ فرمایند تا مقامات ذی‌صلاح نظارتی و قضایی با ورود به موضوع از وقوع هرگونه اتفاقات ناگوار جلوگیری نمایند.»