ناگفته‌های برانکو درباره اخراج از الاهلی عربستان

ناگفته‌های برانکو درباره اخراج از الاهلی عربستان

به گزارش رشت۲۰ و به نقل از الریاض، برانکو با وجود کارنامه درخشانی که داشت روزهای تلخی را در الاهلی تجربه کرد و تنها بعد از ۵ بازی از هدایت این تیم عربستانی اخراج شد. این مربی کروات در گفت‌وگویی مفصل که با روزنامه الریاض عربستان داشت، درباره شرایط خود در الاهلی و اخراجش صحبت کرد.

.jpg - ناگفته‌های برانکو درباره اخراج از الاهلی عربستان

چرا اخراج شدید؟

بهتر است که این سوال را از باشگاه بپرسید. اخراج خیلی زود بود. غیر ممکن است که من تنها بعد از دو بازی به نتایج درخشان با الاهلی دست پیدا کنم. تیم غائبان و بازیکنان مصدوم داشت. پیوستن لما برزیلی تنها ۷ روز قبل از دیدار با الوحده بود و بلایلی هم خیلی دیر به تیم اضافه شد و آماده نبود. چه بسا مدیران باشگاه الاهلی در اخراج من عجله کردند. باید از آنها این سوال را بپرسید نه من.

در روز اخراج خیلی زود به باشگاه آمدید. چگونه خبر اخراج را دریافت کردید؟

روز بعد از دیدار برابر الوحده به تمرین تیم رفتم و یک روز عادی بود. چه بسا مدیران باشگاه درباره وضعیت من صحبت می کردند. رسانه ها درباره ماندن و یا جدایی من صحبت می‌کردند. احمد بامعوضه مدیر اجرایی باشگاه به من گفت که از امروز دیگر سرمربی الاهلی نیستم و باید بروم.

با باشگاه به چه توافقی دست پیدا کردید؟

به هیچ توافقی نرسیده‌ام و هنوز مطالبات خود را دریافت نکرده‌ام.

در خبرها آمده است که رئیس باشگاه با اخراج شما مخالف بوده اما مدیر شما را اخراج کرد. آیا این درست است؟

چنین خبرهای را شنیده‌ام اما نمی‌دانم دقیقا چه اتفاقی افتاد. خبرهای شما به زبان عربی است و به همین خاطر من آنها را نمی‌خوانم. به همین خاطر اطلاعاتی در این زمینه ندارم.

چه کسانی درباشگاه با شما همکاری می کردند. رئیس یا مدیر؟

احمد بامعوضه و ماجد الطویرقی با من همکاری داشتند و اگر مشکلی هم پیش می آمد با رئیس و مدیر باشگاه هم صحبت می کردم و آنها هم بودند.

آیا با بازیکنان مشکلی داشتید که در اخراج تاثیر گذار بود؟

در طول دوران مربیگری ام با بازیکنی به مشکل برنخورده‌ام و یا سوء تفاهمی به وجود نیامده است. طبیعتا همیشه ۱۱ بازیکن اصلی خوشحال هستند و احساس رضایت می‌کنند و بازیکنان ذخیره هم خشمگین و ناراحت هستند. یک تیم ۳۰ بازیکن در اختیار دارد و نمی تواند همه را راضی کرد اما ما در زمان فوتبال حرفه‌ای و مدرن هستیم و بازیکنان باید خود را با شرایط جدید وفق دهند.

چرا قبل از دیدار برابر الوحده با عمر السومه نشستی داشتید و با تلویزیون در این باره گفت و گو نکردید این درحالی بود که گفته بودید که السومه باید بداند که نیمکت ذخیره ها برای بازیکنان ملی پوش نیز هست؟

من همواره با بازیکنان به صورت فردی و گروهی صحبت می‌کنم. با عمر السومه هم صحبت کردم تا سوء تفاهمی بعد از این صحبت من به وجود نیاید. صحبت های من را بد ترجمه کردند. من اصلا درباره بازیکنانم به شکل غیر مناسب صحبت نمی کنم.

آیا شکست برابر الهلال و حذف از آسیا نقشی در سرنوشت شما در الاهلی داشت؟

در شرایط سختی پای به این دو دیدار گذاشتیم. در دیدار نخست که با نتیجه چهار بر دو تن به شکست دادیم چندین بازیکن غائب داشتیم. الاهلی هم آنقدر خوب کار نکرد. سه گل الهلال روی اشتباه مسلم خط دفاعی و دروازبان ما به ثمر رسید. دیدار نخست من با الاهلی برابر الهلال بود. اگر هر دو دیدار برابر الاهلی را به چهار نیمه تقسیم کنیم در دو نیمه ما خوب بودیم. یک نیمه مساوی بود و یک نیمه هم الهلال خوب بود و ما ضعیف.

آیا در دوران مربیگری شما در الاهلی کسی در کارتان دخالت کرد؟

اصلا به هیچ وجه. من خودم برای هر دیدار لیست می دادم. درباره وضعیت بازیکنان و میزبان آمادگی آنها به من مشورت داده می شد اما کسی در ترکیب در کار من دخالت نمی کرد. همه چیز با نظر من اتفاق می افتاد اما نمی دانم چرا این اتفاق افتاد. من خودم حرف نهایی را می زدم و تصمیم می گرفتم. شما بازیکنی مانند حسین عبدالغنی را در نظر بگیرد. او ۴۲ سال سن داشت اما مثل یک بازیکن جوان تلاش می‌کرد. اولین نفر در تمرین شرکت می‌کرد و با ۲۰۰ درصد توان بازی می کرد و اصلا اشتباه هم نداشت.

در تیم های دیگری که سرمربی آنها بودید عملکرد بسیار خوبی داشتید. چرا با الاهلی خوب کار نکردید؟

من مربی هستم که ۱۱ جام در سه کشور به دست آورده‌ام. به الاهلی آمدم تا با این تیم قهرمان شوم. برنامه من این بود که دو سال در تیم بمانم نه شش ماه و سه ماه. واقعا عجیب است که به این سرعت و بعد از دو بازی در آسیا و سه بازی در لیگ اخراج شوم. احساس عجیبی دارم که نمی توانم آن را وصف کنم اما این زندگی است و باید رو به جلو حرکت کرد. نظری وجود دارد که می‌گوید مربی یا اخراج شده است و یا اخراج خواهد شد و زمان آن را نمی داند. در  اروپا هم ضرب المثلی وجود دارد که می گوید خوکی طرد می‌شود و خوکی خورده می شود.

درباره مسائل مالی صحبت کنید. آیا حقوق شما را داده اند؟ درباره رقم قرارداد بگوید. بعضی می گویند یک میلیون و ۵۰۰ هزار یورو بوده و بعضی هم می‌گویند که دو میلیون و ۲۰۰ هزار یورو. توضیح می دهید؟

اول اینکه من اخراج شده‌ام اما هنوز مطالبات خود را دریافت نکرده‌ام. دوم اینکه رقم قرارداد چیزی شخصی است و من درباره آن صحبت نمی‌کنم. در قرارداد آمده است که یک میلیون و ۵۰۰ هزار یورو است به اضافه پاداش ها. باید بگویم که من از قراردادم باید سهم دستیارانم را بدهم.

به صراحت بگوید مشکل الاهلی چیست؟

صبر، صبر و صبر فقط. وقتی به بازیکنان و مربی اطمینان دارید باید صبر کنید.

چه کسی در نهایت قهرمان لیگ می شود؟

الاهلی قهرمان خواهد شد اما متاسفانه بدون من.

آیا دوباره سرمربی الاهلی خواهید شد؟

کسی نمی داند در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد اما واقعا چنین چیزی سخت است.