نجات یک معلول جسمی از میان تل آتش و دود در رشت

نجات یک معلول جسمی از میان تل آتش و دود در رشت

اتصال سیستم سیم کشی برق در ناحیه هود آشپزخانه یک منزل مسکونی در بلوار شهید بهشتی رشت را طعمه حریق کرد.

2095 2236 300x169 - نجات یک معلول جسمی از میان تل آتش و دود در رشت

به گزارش خبر  فوری رشت و به نقل از «دیاربارن»، یک واحد منزل مسکونی در بلوار شهید بهشتی رشت ظهر امروز طعمه حریق شد.

بابک رمضانی مدیر عامل سازمان آتش نشانی در این باره گفت: با اعلام مرکز ستاد فرماندهی مبنی بر محبوس بودن فردی در داخل منزل مسکونی که فاقد توانایی حرکتی است، سریعا آتش نشانان به محض رسیدن نسبت به بازکردن درب و انتقال مصدوم به مکان امن اقدام نمودند.

رمضانی با بیان اینکه بواسطه تنگ و باریک بودن کوچه اقدامات صحیح در اعزام خودروهای اعزامی به محل حادثه توسط آتش نشانان صورت گرفت افزود: آتش که در آشپزخانه منزل مسکونی مشاهده می شد  پس از ایمن سازی محل حادثه و قطع سیستم برق و گاز سریعا توسط آتش نشانان خاموش شد.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی رشت با بیان اینکه علت حادثه اتصال در سیستم سیم کشی برق از ناحیه هود آشپزخانه بوده است،  افزود: اتصالات و آتش سوزی رخ داده شده موجبات دود گرفتگی شدید منزل مسکونی و محبوس شدن خانمی حدودا ۲۷ ساله که دچار ناتوانی جسمی بود را  فراهم کرد که خوشبختانه بواسطه اطلاع سریع شهروندان و رسیدن به موقع آتش نشانان به محل حادثه، فرد از میان تل آتش و دود نجات داده شد و پس از نصب دستگاه تنفسی یکی از آتش نشانان ،  توسط عوامل اورژانس به مراکز درمانی انتقال یافت .

گفتنی است: میزان خسارت وارده در دست بررسی است و آتش نشانان پس از ایمن سازی محل حادثه و تخلیه کامل دود به آشیانه بازگشتند.