نخستین کنفرانس علمی “سکته مغزی” در رشت برگزار می شود

نخستین کنفرانس علمی “سکته مغزی” در رشت برگزار می شود

دبیر علمی نخستین کنفرانس سکته مغزی گفت: نخستین کنفرانس علمی “سکته مغزی ،ارزیابی و درمان چند تخصصی” با حضور متخصصان مغز و اعصاب و فیزیوتراپی ۶ بهمن ماه در رشت برگزار می شود.
index 16 - نخستین کنفرانس علمی"سکته مغزی" در رشت برگزار می شود

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از تسنیم کامران عزتی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در رشت  اظهار داشت: نخستین کنفرانس علمی “سکته مغزی، ارزیابی و درمان چند تخصصی “با حضور متخصصان و جراحان مغز و اعصاب و فیزیوتراپان با هدف آشنایی بیشتر متخصصان مربوطه با روش های درمانی نوین پزشکی و فیزیوتراپی سکته مغزی در ۶ بهمن ماه ۹۵ در مرکز آموزشی درمانی پورسینای رشت برگزار می شود.
وی با اشاره به اینکه سکته مغزی اختلالی است که به دنبال انسداد یا پارگی شریان های تغذیه کننده مغزی در اثر وجود لخته خونی به وجود می آید خاطرنشان کرد: سکته مغزی خاموش ممکن است هیچ علائم ظاهری نداشته و زمانی اتفاق بیفتد که یک رگ خونی در مغز برای مدت زمان بسیار کوتاهی مسدود شود و راه ساده ای برای تشخیص علائم آن وجود ندارد.
عزتی با بیان اینکه عواملی مانند فشار خون بالا، بیماری های قلبی و دیابت، بالابودن میزان کلسترول خون و بیماری های مزمن کلیوی جزو ریسک فاکتورهای اصلی ایجاد کننده سکته مغزی هستند گفت: البته عواملی مانند استعمال دخانیات، ورزش نکردن، چاقی و رژیم غذایی نامناسب نیز تاثیر به سزایی در ایجاد سکته مغزی دارند.
استادیار و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان عنوان کرد: درمان بیماری های قلبی عروقی، ورزش منظم و مداوم و تغذیه مناسب، رهایی از استرس های روزانه و کاری و با تقویت جنبه های معنوی زندگی و افزایش آگاهی عمومی در مورد عوامل موثر در ایجاد سکته مغزی از عوامل موثر در پیشگیری از بروز سکته مغزی هستند.
وی با تاکید بر اینکه نخستین گام در پیشگیری موثر افزایش آگاهی عمومی نسبت به نشانه های اولیه سکته مغزی است گفت: بی حسی یا ضعف ناگهانی صورت، بی حسی یا ضعف ناگهانی دست و پا، سرگیجه و یا عدم توانایی …