نرخ بیکاری گیلان به ۹٫۶ درصد رسید/ نگرانی در بخش اجتماعی گیلان

نرخ بیکاری گیلان به ۹٫۶ درصد رسید/ نگرانی در بخش اجتماعی گیلان

استاندار گیلان به نرخ بیکاری ۱۵٫۶ درصدی استان در سال ۹۱ اشاره کرد و گفت: تابستان امسال نرخ بیکاری گیلان به ۹٫۶ درصد رسیده است.

13950224000005 PhotoA - نرخ بیکاری گیلان به 9.6 درصد رسید/ نگرانی در بخش اجتماعی گیلان


به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از فارس، محمدعلی نجفی عصر امروز در جمع فرمانداران گیلان با اشاره به شاخص‌های روبه صعود استان اظهار کرد: سال ۹۱ نرخ بیکاری گیلان ۱۵٫۶ درصد بود و این عدد در پایان سال ۹۴ به ۱۱ درصد رسید.
وی به نرخ ۹٫۶ درصدی بیکاری گیلان در تابستان امسال اشاره کرد و افزود: اشتغال جوانان فارغ‌التحصیل یکی از مشکلات جامعه است.
*نگرانی در بخش‌های فرهنگی و اجتماعی گیلان
استاندار گیلان با بیان اینکه در استفاده از تسهیلات برای رونق تولید در جایگاه دوم کشوری هستیم، تصریح کرد: در بخش‌های امنیتی، سیاسی و اجتماعی توفیق‌هایی داشتیم اما معتقدم در بخش‌های فرهنگی و اجتماعی نگرانی‌های وجود دارد.
نجفی، تمام اهتمام دولت را بهره‌برداری از راه‌آهن گیلان خواند و بیان کرد: در مدت سه سال گذشته با توجه به محدودیت‌های اعتباری بیشترین طرح‌های افتتاحی را در دهه فجر و هفته دولت داشتیم.
وی ادامه داد: جلسه‌های مختلفی با حضور رئیس جمهور، رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیر راه و شهرسازی در راستای اتمام پروژه راه‌آهن گیلان برگزار شده است.
استاندار گیلان با اشاره به اینکه تجهیز و یکپارچه‌سازی ۵۰ هزار هکتار از شالیزارها در مدت پنج سال از مصوبات سفر رئیس جمهور به استان است، خاطرنشان کرد: امسال با سیاست‌های حمایتی قیمت برنج از وضعیت خوبی برخوردار است.
نجفی، ترویج کشت دوم را سبب افزایش درآمد کشاورزان خواند و اظهار کرد: سال آینده تلاش می‌کنیم زمان نشای برنج زودتر آغاز شود تا بتوانیم در مصرف آب صرفه‌جویی کنیم.
وی به سه برابر شدن قیمت برگ سبز چای در دولت کنونی اشاره کرد و یادآور شد: با توجه به اقدام‌های خوب انجام شده و وضعیت مناسب آب و هوایی برداشت برگ سبز چای افزایش پیدا کرده است.
استاندار گیلان از شتاب گرفتن ساخت سدها در استان خبر داد و بیان کرد: سد شفارود با توجه به مشکلات زیست‌محیطی ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
نجفی با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۱۹ درصدی سد پلرود در ابتدای فعالیت این دولت، تصریح کرد: اکنون پیشرفت فیزیکی سد پلرود به ۴۵ درصد رسیده است.
*بهره‌برداری از بیمارستان‌های آستارا و رضوانشهر
وی به اتمام عملیات اجرایی بیمارستان‌های آستارا و رضوانشهر اشاره کرد و افزود: تا پایان امسال بیمارستان‌های مذکور پس تجهیز آماده بهره‌برداری می‌شوند ضمن اینکه بیمارستان‌های لاهیجان و لنگرود تا پایان دولت دهم به بهره‌برداری می‌رسند.