نشست آموزشی ترویجی “نقش اقامتگاه‌های بوم گردی در پایداری مشاغل روستایی” برگزار می‌شود

نشست آموزشی ترویجی “نقش اقامتگاه‌های بوم گردی در پایداری مشاغل روستایی” برگزار می‌شود

به گزارش رشت۲۰، به همت فرهنگسرای گردشگری و توسعه پایدار بوم اندیش، در هفته گردشگری نشست آموزشی ترویجی “نقش اقامتگاه‌های بوم گردی در پایداری مشاغل روستایی” برگزار می‌شود.

696x985 - نشست آموزشی ترویجی"نقش اقامتگاه‌های بوم گردی در پایداری مشاغل روستایی" برگزار می‌شود

جواد هادی زاده مدیر این مرکز اذعان نمود، این نشست با حضورمسولین و مدیران، اساتید و فعالان حوزه گردشگری و توسعه پایدار، مدیران و بهره برداران اقامتگاه های بومگردی استان و علاقه مندان به این موضوع روز سه شنبه، نهم مهرماه ساعت ۱۶ در پژوهشکده گیلان شناسی دانشگاه گیلان واقع در سلیمانداراب رشت برگزار میشود.

از جمله سخنرانان این نشست، دکتر مطیعی لنگرودی از محققین و نویسندگان حوزه مطالعات روستایی ست که آثار مکتوب وی از کتابهای مرجع دانشگاهی قلمداد میشود.

مدیر مرکز اولین فرهنگسرای گردشگری کشور اضافه نمود، یقینا روز جهانی گردشگری فرصتی ست تا موضوعات مرتبط به گردشگری به عنوان یکی از سکوهای حرکت به سمت توسعه و پیشرفت کشور نقش خود را جدی تر نمایان نماید و اقامتگاه های بومگردی میتوانند به عنوان زنجیره اتصال و پایداری مشاغل روستایی نقش اساسی دراین زمینه ارایه نمایند.

جواد هادی زاده افزود: سازمان جهانی گردشگری برای امسال شعار خود را “گردشگری و اشتغال؛ آینده ای بهتر برای همه” انتخاب نموده است که اهمیت نقش گردشگری در گسترش کارآفرینی و ایجاد اشتغال پایدار را مورد توجه قرار داده است.

نشست آموزشی ترویجی “نقش اقامتگاه های بوم گردی در پایداری مشاغل روستایی” روز نهم مهرماه سال جاری ساعت ۱۶ در پژوهشکده گیلان شناسی دانشگاه گیلان واقع در سلیمانداراب رشت برگزار میشود.