نشست خبری نائب رئیس شورای اسلامی شهرستان رشت: بعضی از اعضای شورا روزهای خود را در شهرداری سپری می کنند یا در فکر عزل و نصب هستند/ گلچین کردن جوانان در همایش های دولتی درست نیست

نشست خبری نائب رئیس شورای اسلامی شهرستان رشت: بعضی از اعضای شورا روزهای خود را در شهرداری سپری می کنند یا در فکر عزل و نصب هستند/ گلچین کردن جوانان در همایش های دولتی درست نیست

بعد ازظهر امروز ،مراسم تجلیل از خبرنگاران به مناسبت فرا رسیدن سال جدید برای سومین بار متوالی توسط مهندس مهدی رشاد نائب رئیس شورای اسلامی شهرستان رشت و رئیس شورای شهر کوچصفهان برگزار شد .

photo_2017-03-18_21-43-01-768x511

  به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از گیل خبر  بعد ازظهر امروز ،مراسم تجلیل از خبرنگاران به مناسبت فرا رسیدن سال جدید برای سومین بار متوالی توسط مهندس مهدی رشاد نائب رئیس شورای اسلامی شهرستان رشت برگزار شد .
*از دعوت ۲۰ مدیرکل به شورای شهر رشت تا بهره نبردن از جوانان

 

وی در ابتدای سخنان خود با اشاره به عدم وجود محل مناسب برای برگزاری جلسات شورا در گذشته اظهار کرد : با درایت اعضای شورای شهر و حاج اسماعیل حاجی پور اولین اقدام صورت گرفته ،تهیه دفتری برای برگزاری جلسات شورای شهرستان بود و هیچ شورایی اینگونه همدل نبوده برعکس تنش هایی که اکنون در شوراها وجود دارد و این قضیه یکی از مشکلات گیلان است .

رشاد ادامه داد : در ۴ سال ، بالغ بر ۲۰ مدیر کل سازمان ها و اداره ها به شورای شهرستان دعوت شدند که با رایزنی های انجام شده توانستیم مشکلات را حل کنیم و سرگل این دعوت ها ، حضور استاندار گیلان دکتر محمد علی نجفی در جلسه شورای شهرستان بود.

وی ضمن ارادت به اصحاب رسانه بیان کرد : رسانه ها زبان گویا هستند و بنده چه در عرصه نقد و چه در عرصه تعریف یاور اصحاب رسانه بودم و معتقدم اگر رسانه ها مرا نقد نکنند به جایی نخواهم رسید ، زیرا کسی خالی از معایب نیست . البته در بعضی از شرایط رسانه ها اندکی شیطنت خواهند کرد و برخی دوستان در مجموعه شورا لب به شکایت از رسانه ها خواهند گشود که بنده ورود نخواهم کرد مگر اینکه موضوع حیثیتی شود که قابل بخشش نخواهد بود . چون حرمت و حیثیت هر فردی در جایگاه خود باید حفظ شود تا زمانی که این تنش ها وجود داشنه باشد گیلان به همین صورت باقی خواهد ماند و پیشرفت کمی خواهد کرد .
نائب رئیس شورای اسلامی شهر با انتقاد از بعضی دولت ها در گلچین کردن جوانان جهت تجلیل و بها ندادن به آنها ابراز کرد : هنگامی که دولت ها تغییر پیدا می کنند ، گروهی از جوانان که مشغول فعالیت بودند کنار می روند .بزرگترین ایرادی که به دولت قبل وارد است ادغام وزرات ورزش و جوانان در یک مجموعه است که وضعیت آن مشخص است .

*انتخاب افراد متجرب و پرهیز از تفرقه اندازی در بین اقلیت ها

عضو شورای اسلامی شهرستان کوچصفهان با بیان در پیش بودن انتخابات ۹۶ به بعضی از کاندیداها توصیه کرد : با توجه به وضعیت بودجه و معیشتی مردم بهتر است از شعار گویی و وعده های الکی خودداری کنند .

وی همچنین در بخشی از سخنان خود از احداث اولین سالن ورزشی کوچصفهان  خبر داد.

مهندس مهدی رشاد تاکید کرد : سعی کنیم در انتخابات پیش رو افراد اصلح را برگزینیم و به عقبه کاندیدا نگاه کنیم زیرا اکنون کلانشهر رشت بیش از همه به آرامش نیاز دارد .

نائب رئیس شورای اسلامی شهر رشت ضمن دعوت از مردم جهت شرکت درانتخابات و اجتناب در تفرقه اندازی در فضای مجازی با لیست بندی های اقلیت های قومی یادآور شد : هیچ غریبه ای نمی تواند برای شهر تصمیم بگیرید و مردم شهر با بینش خود افراد را انتخاب می کنند . امیدوار هستیم افراد توانمتد تری وارد شورای شهر رشت شوند و تخصص و تجارب لازم را داشته باشند .

* وابسته به هیچ حزب و جناحی نیستم

وی با بیان اینکه نباید از واقعیت ها فرار کرد گفت : بودجه فعلی شهرداری اندک است و همانطور که می دانید حقوق پاکبانان با تاخیر پرداخت می شود که انگیزه لازم جهت کارکردن را خواهد گرفت . مردم رشت و استان با مشکلات دست و پنجه نرم می کنند و انتظار ما از نمایندگان و استاندار گیلان این است که در کنار مجموعه شهرداری و شورا با تعامل و همدلی بیشتر در رفع این مشکلات بکوشند .

وی ادامه داد :  واقعیت این است که دکتر ثابت قدم از معدود شهردارانی هستند که در دوران ایشان رشت رنگ تحول را به خود دید اما  باید حرمت افراد را حفظ کرد و در بعضی مواقع سکوت کرد .

عضو شورای اسلامی شهرستان کوچصفهان با تشکر از پایگاه خبری گیل خبر و خزرآنلاین افزود : سال گذشته یکی از سایت ها از من به عنوان کاندیدای احتمالی مجلس نام برده بود که حمایت بعضی از طیف ها را خواهم داشت اما اعلام کردم که وابسته به هیچ حزب و جناحی و وام دار کسی نیستم .

مهدی رشاد در پایان در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران حاضر گفت : در بحران برف سعی کردم از عکس گرفتن های رسانه ای دوری کنم یا پشت لودر ننشستم و در همان حال به دوستان زنگ بزنم و بگویم کدام کوچه و محله پاکسازی شود؟ تا شائبه تبلیغات انتخاباتی بوجود نیاید .متاسفانه وظایف را نمی دانیم ؛ بعضی از دوستان شوراروزهای خود را در شهرداری سپری می کنند یا در فکر عزل و نصب هستد در حالی که وظایف ما نظارتی است.