نشست گفتمان سازی حقوق شهروندی با حضور دستیار رئیس جمهوری در گیلان برگزار می شود

نشست گفتمان سازی حقوق شهروندی با حضور دستیار رئیس جمهوری در گیلان برگزار می شود

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان از برگزاری نشست های گفتمان سازی حقوق شهروندی با حضور دستیار رئیس‌ جمهوری در امور حقوق شهروندی در رشت خبر داد.

21405c5ad8b9eff79bf10dd2cfa1c9d3 L 300x150 - نشست گفتمان سازی حقوق شهروندی با حضور دستیار رئیس جمهوری در گیلان برگزار می شود

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از پایگاه خبری رشت پرس، یونس رنجکش اظهار کرد: این نشست ها فردا (یکشنبه ۱۹ دی ماه) با حضور الهام امین زاده دستیار رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی برگزار می شود.
وی اظهار کرد: این برنامه با توجه به انتشار منشور حقوق شهروندی توسط رئیس جمهوری و تأکید او به فرهنگ سازی در جامعه انجام می شود.
به گفته رنجکش، نشست های گفتمان سازی با حضور مدیران دستگاه های اجرایی، مدیران عامل تشکل های اجتماعی و مدیران مسئول رسانه های استان به صورت جداگانه در صبح و عصر برگزار خواهد شد.
دبیر کارگروه حقوق شهروندی استان گیلان اضافه کرد: همزمان با این نشست ها ، اولین دوره تربیت مربی حقوق شهروندی ویژه کارشناسان دستگاه های اجرایی نیز با حضور دستیار ویژه رئیس جمهوری برگزار می شود.
رنجکش هدف  از برگزاری این دوره آموزشی را تربیت افرادی برای اجرای طرح های آموزشی حقوق شهروندی در دستگاه های اجرایی استان عنوان کرد.
این کارگاه با مشارکت اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان و مرکز علمی – کاربردی سازمان همیاری شهرداری های گیلان و با تدریس استادان مجرب برگزار و به تمامی شرکت کنندگان گواهی پایان دوره اعطاء خواهد شد.
حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری فروردین ماه سال ۹۲ در نخستین همایش انتخاباتی یازدهمین دوره ریاست جمهوری گفته بود: من اگر بار مسئولیت امور اجرایی کشور را برعهده بگیرم، منشور حقوق شهروندی را تدوین می‌کنم و معتقدم باید احساس برابری میان تمام مردم برقرار باشد.
رئیس جمهوری پنجم آذرماه سال ۱۳۹۲ نیز هنگام ارائه گزارش ۱۰۰ روزه خود به مردم، از آماده شدن ویراست نخست منشور و در دسترس عموم قرار گرفتن آن در پایگاه الکترونیکی ریاست جمهوری خبر داد.
حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری، اواخر آذرماه امسال منشور حقوق شهروندی با ۲۳ سرفصل و ۱۲۰ ماده به همراه ساز و کار اجرا و نظارت بر حسن اجرای حقوق شهروندی و همچنین ارجاعات قانونی مواد آن را امضا و رونمایی کرد.