نظرمحمدی: مردم این شخصیت من را دوست دارند گفتگو با سرمربی صدرنشین لیگ آزادگان؛

نظرمحمدی: مردم این شخصیت من را دوست دارند

سرمربی تیم سپیدرود رشت می گوید که در صورت حل نشدن مشکلات تیم سپیدرود با همه تعصبی که بازیکنان بومی این باشگاه به شهر خود دارند، ممکن است کاسه صبرشان لبریز شود.

01155718 - نظرمحمدی: مردم این شخصیت من را دوست دارند

تیم سپیدرود رشت به تازگی به لیگ آزادگان راه یافته است و علیرغم تمام مشکلات مالی و ساختاری که در این تیم وجود داشته در حال حاضر و پیش از دیدار اکسین و خونه به خونه صدرنشین لیگ برتر به حساب می آید. علی نظرمحمدی، سرمربی سپیدرود در طول این مدت نتیجه های خوبی همراه با این تیم که اکثریت نفرات آن بومی و از استان گیلان هستند، کسب کرده است. با این مربی در خصوص شرایط تیم و آینده تیم سپیدرود صحبت کردیم که توجه شما را به آن جلب می کنیم:

یک تیم بومی داریم
تیم سپیدرود علیرغم دیربسته شدن به دلیل مشکلات مالکیتی و مدیریتی کاملا بومی و با بچه هایی بسته شد که در استان های دیگر فعالیت می کردند. با سیاست گذاری که کردیم قصد بر این بود تا تیمی بومی داشته باشیم؛ البته این موضوع در فوتبال حرفه ای امروز زیاد معنا پیدا نمی کند ولی امسال تیم سپیدرود بچه های بومی را جمع کرد و تیمی کامل داریم. پیمان شاملو و حسین کعبی دو بازیکنی هستند که در تیم ما بومی نیستند.

اسکلت فصل گذشته را حفظ کردیم
تیم ما علیرغم فرصت کمی که برای آماده سازی داشت با حفظ ساختار و اسکلت تیم در فصل گذشته به خصوص در دفاع و دروازه شرایط خوبی داشت. البته نمی توانیم از حمایت های هواداران غافل باشیم که در سرما و گرما از ما حمایت می کنند و همین باعث شده تا بازیکنان در سرما و گرما برای هواداران با قلبشان بازی کنند و توانستیم به صدر جدول برسیم؛ ما پیش از این هفته هم سه هفته در صدر بودیم.

به هماهنگی تاکتیکی خوبی رسیده ایم
بازی ما در هفته گذشته مقابل نفت م.سلیمان بود؛ نفت، تیم جوان و یکدستی بود و کادر خوبی داشت. پرس کردن را بلد بود؛ ما در نیمه اول علیرغم اینکه در شهر خودمان بازی می کردیم؛ با وجود تمام تلاشی که داشتیم نتوانستیم به گل برسیم. در نیمه دوم با هجومی کردن تاکتیک توانستیم گل بزنیم؛ البته در ادامه بیشتر هم می توانستیم بزنیم ولی این باخت چیزی از ارزش های بختیاری زاده و تیمش کم نمی کند که در بازی قبلی موفق شدند تیم پدیده لیگ برتری را شکست دهند؛ به طور کلی بازیکنانم به هارمونی خوبی رسیده اند و در طول ۹۰ دقیقه نمایش خیلی خوبی از خود به نمایش گذاشته اند.

01141486 - نظرمحمدی: مردم این شخصیت من را دوست دارند


امیدوارم کار به جایی نرسد که نتوانیم ادامه دهیم
توانمندی تکنیکی و فنی ما بسیار بالا است. بازیکنانی مثل سید محمد حسینی، هادی تامینی، موسوی، کعبی, سهیل حق شناس، محمد نزهتی، عبدی و … توانمندی های بالای خود را در تیم های قبلی و در سطح اول فوتبال ایران نشان داده اند؛ اگر مشکلات مالی حل شود و بچه ها تمرکز خود را از دست ندهند و کادر فنی شرایطی داشته باشد تا بتواند روی مسائل فنی تمرکز کند، با همین استراتژی پیش خواهیم رفت. تمام مشکل ما این است که مشکلات مالی حل نشود  و کاسه صبرمان لبریز شود. ما فصل قبل هم همین مشکلات را داشتیم؛ بازیکنان ۸۰ درصد از مطالبات فصل قبل و ۲۰ درصد پاداش صعود به لیگ آزادگان را نگرفته اند. با تمام این مسائل بازیکنان تا الان صبوری کرده اند. هشدار من به خاطر این است که با برنامه ریزی دقیق تر می توان فوتبال گیلان را دوباره صاحب سهمیه در لیگ برتر کرد و مسئولان استانی با رسیدگی به این مشکلات می توانند کمک بزرگی به تیم بکنند.
هواداران و بازیکنان ما درک متقابلی از هم دارند
یکی از شاخصه های اصلی تیم سپیدرود بومی بودن آن است. علیرغم احترامی که برای تیم هایی مثل سیاه جامگان قائل هستم ولی این تیم ها و شرایطی که دارند با تیم ما قابل مقایسه نیست؛ بازیکنان ما به دلیل بومی بودن و تعصبی که به شهر دارند، از قلب خود مایه می گذارند. هواداران هم این موضوع را درک کرده اند و همیشه در کنار بازیکنان هستند و سکوها همیشه از بچه های ما حمایت می کند. هواداران و بازیکنان به درک متقابل رسیده اند و هر دو می دانند که تلاش خود را می کنند؛ بازیکنان می دانند که صد در صد مورد حمایت هستند. این موضوع را مطمئن هستیم که استان گیلان شاخصه های اقتصادی خوبی برای رسیدن به ثبات در فوتبال دارد. امیدوارم مسئولین استانی، شورای شهر و …این شرایط را فراهم کنند و امیدوارم با هموار شدن این شرایط در صورت رسیدن به لیگ برتر مثل برخی تیم ها آسانسور نشویم. پول عامل اصلی موفقیت نیست ولی قطعا بی پولی و نبود امکانات عامل اصلی شکست می شود.

شخصیت برونگرایی دارم
در بازی با ملوان همه اتفاقات به ضرر ما رقم خورد و شرایط طوری شد که احساسی شویم و عملکرد مثبتی نداشتیم. اما در ۱۰ بازی دیگر آرامش بیشتری داشته ام، چون به بازیکنان اطمینان دارم و با آرامش کار خودم را دنبال می کنم. در مورد شخصیت برونگرای علی نظر محمدی باید بگویم که من آدمی هستم که سعی می کنم احساسات خود را بروز دهم و همشهری های من هم با این رفتار من بوده که دوستم دارند.

حتم دارم مشکلات حل می شود

می دانم که ظرف روزهای آینده مشکلات مالی حل خواهد شد. در همین راستا شورای شهر قدم های بزرگی را برداشته و همینجا جا دارد از زحمات افرادی مثل دکتر ثابت قدم که تلاش زیادی برای حل مشکلات می کنند تشکر کنم.