نغمه سرایی عندلیب گیلان در شب های سرد زمستانی

نغمه سرایی عندلیب گیلان در شب های سرد زمستانی

ناصر مسعودی عندلیب گیلان پس از سال ها بار دیگر می آید تا بر شاخسار طرب انگیز صحنه از گل های بنفشه ، پامچال و نم نم باران سرزمین سبزش، از غم عشق و قیام جنگل و میرزای بزرگ مردمان دیارش بخواند.
77424553 85823035abeba 300x219 - نغمه سرایی عندلیب گیلان در شب های سرد زمستانی

به گزارشخبر فوری رشت و به نقل از ایرنا، موج و ماهی و خزر ، سپید رود و سربلندی جنگل های هیرکانی ، بیم و امید شالیکاران و روستاییان ، غم و شادی بازارمج ، نسیم خوش کوهپایه ها در آواها و ترانه های مسعودیمتبلور شده اند.
ناصر مسعودی نام آشناترین و خاطره سازترین خواننده گیلان ، مایه اعتبار موسیقی این دیار و افتخار اهالی موسیقی و مردم این سرزمین نگارین است. جایگاه هنری و تاثیراستاد مسعودی بر هنرمندان عرصه موسیقی گیلان را باید از زبان خودشان شنید.
*صد نکته غیر حسن صدا
حامد پورشعبان کارشناس هنری و نویسنده کتاب موسیقی گیلان، رنگ و جنس لطیف و مطبوع ، حجم مناسب، اجرای دقیق و کوک، لحن گرم و صمیمی را از مشخصه های صوتی و اجرایی صدای استاد مسعودی می داند .
به گفته وی لطف صدای خاص به علاوه توانمندی اجرایی و تسلط به کلیت موسیقی دستگاهی و بومی، از ناصر مسعودی خواننده ای موفق و ماندگار ساخته است.
وی در بیان جایگاه موسیقایی استاد مسعودی از این شعر حضرت حافظ مدد گرفت که صد نکته غیر حُسن بباید که تا کسی/ مقبول طبع مردم صاحب نظرشود و افزود: یکی از خوانندگانی که اقبال عام و خاص یافته و صدای او در زندگی مردم جاری و جاوید مانده، استاد مسعودی است.
وی تصریح کرد: برخلاف برخی خوانندگان که مناسبات و اتفاقات تاریخی، اجتماعی و فرهنگی یا اتفاقات دیگری سوای کیفیت آثار موجب شهرت آنان می شود، این مسئله در مورد ناصر مسعودی و افرادی از سنخ و جنس او اساساً صادق نیست و اقبال عام به او دلایلی کیفی دارد.
این کارشناس موسیقی جاودانگی استاد مسعودی را به خاطر تولید آثاری دانست که برای عوام و خواص، از نظر هنری، دارای سطحی مقبول است، آن هم در زمانی که خوانندگان دیگری مانند او در رسانه های …