نفوذ فرانسوی ها به خاک گیلان / استخدام استاد رقص با بودجه شهرداری رشت؟!

نفوذ فرانسوی ها به خاک گیلان / استخدام استاد رقص با بودجه شهرداری رشت؟!

یک موسسه خصوصی با همکاری سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری رشت اقدام به برگزاری یک دوره آموزشی حرکات مدرن با حضور یک استاد رقص فرانسوی کرد.

رقص دکتر جولی دبلیس 478x278 1 300x174 - نفوذ فرانسوی ها به خاک گیلان / استخدام استاد رقص با بودجه شهرداری رشت؟!

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، ۸دی، سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری رشت در اقدامی عجیب مبادرت به برگزاری یک دوره آموزش حرکات مدرن! با حضور یک استاد مطرح موسیقی شناسی و رقاصی از کشور فرانسه کرده است.

نکته جالب این است که علاوه بر سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری رشت، براساس پوستر منتشر شده از طرف مسئولان برگزاری این برنامه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان نیز از حامیان برگزاری این برنامه است.

بر این اساس، کارگاه آموزشی پنج روزه خلاقیت در بازی گری و حرکات مدرن در نمایش هفته آینده با حضور استاد فرانسوی دکتر جولی دبلیس، مدرس ترکیبی اپرا با حرکات مدرن! در مدرسه هنری لیون  در یکی از آموزشگاههای شهر رشت برگزار می شود.

یک بررسی ساده نشان می دهد خانم دبلیس مدرس یکی از موسسات فرانسوی است که به مدیریت یک ایرانی در این کشور اداره می شود.

جعفر مهیاری مدیر این موسسه آموزشی تئاتر است که تاکنون  بارها اقدام به بردن گروه هایی از جوانان ایرانی به فرانسه برای گذراندن دوره آموزش تئاتر کرده است و گویا حالا تصمیم گرفته است آموزش دهندگان را به ایران وارد کند. نکته  مهم دیگر این است که بیشتر اساتید موسسه مهیاری در فرانسه از اساتید رقص در این کشور هستند.

حضور یک استاد رقص برای آموزش حرکات به اصطلاع مدرن تنها بخش کوچکی از همه آن چیزی که ما در اینجا به دنبال روشنگری درباره آن هستیم.

حضور یک استاد رقص از  کشوری که در سالهای اخیر آتش بیار بسیاری از مسائل و مشکلات بین المللی برای ما شده است آن هم از موسسه ای که یک ایرانی آن را مدیریت می کند می توان نکات ابهام برانگیز و مشکوکی را به ذهن متبادر کند.

امیدواریم مسئولان و متولیان فرهنگی در استان گیلان اهمیت این موضوع را به خوبی درک کنند و مانع فعالیت جریان نفوذ در استان گیلان شوند.

متأسفانه عده ای این طور  تصور می کنند که هر چه قدر شهر به سمت فرنگی شدن پیش برود پیشرفته تر خواهد بود و این در حالی است که یک بررسی ساده در پیاده راه فرنگی (فرهنگی) رشت نشان می دهد که بسیاری از افراد در نتیجه تغییر و تحولات موجود منابع درآمدی خود را از دست داده اند و برخی دچار مشقت هایی شده اند.