نقش عبور آزادراه از داخل شهر رودبار در ترافیک ۲۳ کیلومتری

نقش عبور آزادراه از داخل شهر رودبار در ترافیک ۲۳ کیلومتری

اختصاصی / به گزارش رشت۲۰، از ساعات اولیه ورود مسافران به سمت گیلان حجم ترافیک شدیدی در محورهای ورودی استان ایجاد شده است.

در همین راستا سرهنگ محمدرضا محمدی رئیس پلیس راهور استان گیلان، در گفتگو با خبرنگار رشت۲۰، گفت: مشکل اصلی ترافیکی در سطح استان مربوط به محور ورودی از سمت شهر رودبار است که تا حدود ۲ ساعت قبل ترافیکی معادل ۲۳ کیلومتر است.

وی ادامه داد: در حال حاضر همکاران بنده خودروهای ورودی به سمت گیلان را خلاف جهت راهنمایی می‌کنند تا حجم ترافیکی کاهش یابد اما هنوز حدود ۲۳ کیلومتر ترافیک در این مسیر داریم.

رئیس پلیس راهور استان گیلان در خصوص ترافیک از محور بخش سنگر شهرستان رشت نیز گفت: بخشی از خودروهایی که وارد استان می‌شوند از مسیر جاده سنگر به سمت شرق استان می‌روند و درصدی از این خودروها نیز از مسیر جاده فومن به سمت غرب استان تردد می‌کنند.

سرهنگ محمدی اضافه کرد: در داخل شهر سنگر تردد بسیار سنگین است و در مسیر شرق استان نیز کمربندی لاهیجان و کمربندی رودسر نیز پرحجم است. مردم نیز از این وضعیت گله‌مند هستند اما واقعیت این است که مشکل اصلی زیرساخت‌های ماست. وقتی تمام فشار آزادراه به‌صورت کامل وارد شهر رودبار می‌شود درنتیجه به دلیل اینکه شهر رودبار ظرفیت و کشش این وضعیت را ندارد چنین اتفاقاتی رخ می‌دهد و هیچ کاری از پلیس برنمی‌آید.

وی افزود: دقایقی قبل از استان البرز نیز استعلام گرفته شد و میزان بار ورودی از سمت استان البرز به سمت قزوین و گیلان را بسیار پرحجم اعلام کردند، قطعاً این حجم ۳۰ الی ۴۰ درصد آن به سمت زنجان و تبریز رفته و مابقی به گیلان می‌آید تا مقداری از آن با توجه به مشکلی که در مسیر جاده چالوس وجود دارد به سمت استان مازندران برود.

رئیس پلیس راهور استان گیلان با بیان اینکه با توجه به حجم ترافیک باقی‌مانده احتمالاً تا ساعت ۲ الی ۳ بامداد امشب ترافیک ادامه داشته باشد، اذعان داشت: پیش‌بینی ما برای بعدازظهر پنجشنبه و صبح پنجشنبه بازگشت و ایجاد تراکم در مسیر است اما تأکید ما بر این است که با توجه به آغاز بکار مدارس و ادارات در روز شنبه، مسافرین تا بعدازظهر روز جمعه در استان باقی نمانند و گرفتار تراکم جمعیت در مسیر خروجی نشوند؛ بنابراین بهتر آن است که با مدیریت زمان و سفر بهترین تصمیم را گرفته و پایان سفر خود را به بعدازظهر پنجشنبه یا صبح جمعه منتقل کنند و یا پس از پایان تعطیلات و در صبح روز شنبه بازگشت خود را آغاز کنند.