نماینده آستارا: اجازه غارت انفال و منابع طبیعی در منطقه حیران را نخواهیم داد

نماینده آستارا: اجازه غارت انفال و منابع طبیعی در منطقه حیران را نخواهیم داد

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از ایلنا، غلامرضا مرحبا در آستارا گفت: اجازه غارت انفال و منابع طبیعی در منطقه بکر و تاریخی قوش داشی حیران را نخواهیم داد و بعد از صدور مجوز برداشت شن و ماسه از این  منطقه، مجموعه مدیریت شهرستان در برابر این اقدام ایستادگی کرد.

thumbnail - نماینده آستارا: اجازه غارت انفال و منابع طبیعی در منطقه حیران را نخواهیم داد

وی گفت: چه ضرورتی دارد برای برداشت چند کامیون شن و ماسه، محوطه بی نظیری همانند قوش داشی را از بین ببرند و منافع چه کسانی در آن محل تامین می شود که در مدت کوتاهی چنین مجوزی صادرشده است و اخذ این مجوزها در این بازه زمانی در استان گیلان به یک معجزه شبیه است.
نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت : از طریق سازمان بازرسی و قوه قضائیه این امر را پیگیر هستیم و با توجه به اینکه منطقه قوش داشی به عنوان محوطه آثار باستانی شناخته می شود، حفظ آن با نهادهای متولی در اولویت است .
مرحبا گفت : منطقه قوش داشی حیران با وجود چشمه های فراوان آب، تامین کننده آب شرب اهالی حیران است و در صورت تخریب و دست اندازی به این منطقه ، مشکل بزرگی برای اهالی بوجود خواهد آمد .
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مجموعه کارکنان منابع طبیعی و دستگاه قضایی باید درحفظ و صیانت از عرصه های ملی و طبیعی توجه بیشتری داشته و در فرهنگ سازی و عمومیت بخشی به حفظ منابع طبیعی کوشا باشند.
وی افزود: باید به دنبال ارائه الگوی حفظ منابع طبیعی به مردم باشیم تا فرهنگ حفاظت از این نعمت الهی عمومی شده و این کار تنها با حرکت جهادی و عظیم فعالان عرصه حفاظت از منابع طبیعی میسر است .