نماینده انزلی برای کاهش قیمت مرغ وعده داد!

نماینده انزلی برای کاهش قیمت مرغ وعده داد!

به گزارش رشت۲۰ و به نقل از تسنیم، احمد دنیامالی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در رشت، از افزایش چند برابری قیمت تولیدات مصالح ساختمانی خبر داد و اظهار داشت: در جلسات اخیر کمیسیون عمران مجلس با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت پیگیری‌های لازم در جهت ساماندهی بیشتر قیمت مصالح ساختمانی انجام شد و همچنین ادامه دارد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از تشکیل کمیته اختصاصی برای رسیدگی به تخلفات ساختمانی خبر داد و افزود: به دنبال اصلاح قانون کمیسیون ماده ۱۰۰ هستیم تا بتوانیم تخلفات ساختمانی را کاهش داده و پرونده‌های باز مربوط به این تخلفات را به سرانجام برسانیم؛ این طرح در ۱ ماه آینده مورد بررسی عمیق‌تر قرار می‌گیرد.

دنیامالی با اشاره به اینکه در حوزه تملک دارایی و بودجه عمرانی منابع محدودی داریم گفت: پروژه های عمرانی مهمی در سراسر کشور وجود دارد که می‌توان آنها را به بخش خصوصی یا عمومی واگذار کرد؛ طی قانون جدیدی که به‌زودی به صحن مجلس ارائه می‌شود و به‌دنبال جذب مشارکت عمومی و خصوصی در پروژه‌های عمرانی کشور هستیم.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان درباره طرح دو فوریتی ممنوعیت افزایش قیمت از کاهش قیمت مرغ ظرف چند روز آینده خبر داد و افزود: در حال حاظر منابع دامی خوبی از بنادر کشور ترخیص شده‌اند؛ مجلس شورای اسلامی، دستگاه‌های نظارتی، تعزیرات‌ حکومتی، جهاد کشاورزی و همه مجامع صنفی پیگیر کاهش قیمت مرغ ظرف چند روز آینده هستند.

نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی گفت: در حوزه کشاورزی در بندر انزلی در تلاش هستیم تا شرایط آمادگی لازم برای سال زراعی آینده را فراهم کنیم مهم‌ترین موضوع در این زمینه لایه‌روبی رودخانه‌های بندر انزلی و پیگیری مسائل مربوط به چاه‌های آب این شهرستان است.

دنیامالی خاطر‌نشان کرد: در بحث اصلاح حریم تالاب بندر انزلی که طی ۳ سال گذشته خلاف قانون اعمال شده است به جمع‌ بندی‌های خوبی با وزارت نیرو، استانداری گیلان و دیگر مسئولان استانی رسیده‌ایم و در تلاش هستیم تا بزودی این طرح را به سرانجام برسانیم.

نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی از افزایش میزان تخلیه بارگیری در بندر انزلی خبر داد و افزود: سال گذشته در بندر انزلی حدود یک میلیون تن تخلیه بارگیری داشتیم در حالی که این بندر ظرفیت ۱۵ میلیون تنی دارد.

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان عنوان کرد: به‌دنبال این هستیم تا شیلات بندر انزلی نسبت به سال گذشته تولیدات بیشتری را عرضه کند تا بتوانیم اهتمام بیشتری نسبت به حفظ ماهی‌های استخوانی حوزه بندر انزلی داشته باشیم.