نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان: مردم به هیچ وجه در اماکن عمومی تردد نکنند

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان: مردم به هیچ وجه در اماکن عمومی تردد نکنند

به گزارش رشت۲۰ ،محمد حسین قربانی در گفت‌وگویی، با تأکید بر اینکه مردم فضای گیلان را نباید عادی تلقی کرده و بی‌مهابا در اماکن عمومی آن تردد کنند اظهار داشت: اگر چه نمودارها و آمارهای اخیر از تثبیت تقریبی آمار بیماران ورودی به بیمارستان‌ها حکایت دارد اما به عقیده بنده وضعیت گیلان مانند آرامش قبل از طوفان است.

نماینده وزیر بهداشت در استان گیلان با بیان اینکه آمار بیماران بستری در بیمارستان‌‌های استان شامل مراکز دولتی و خصوصی از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون از مرز ۶ هزار و ۵۰۰ نفر فراتر رفته است عنوان کرد: هرگونه سبک شمردن شرایط و شکستن پویش در خانه بمانیم توسط مردم، بدون شک وضعیت گیلان را وخیم‌تر می‌کند.

 

قربانی تلاش کادر بهداشت و درمان گیلان برای رسیدگی و درمان بیماران کرونایی را قابل تقدیر خواند و تصریح کرد: اگر این همراهی‌ها افزایش یابد می‌توان امیدوار بود در ۱۰ روز اول فروردین شاهد روند نزولی این بیماری در استان باشیم در غیر اینصورت به گفته معاون وزیر بهداشت بحران کنونی تا خرداد ادامه پیدا می‌کند.

 

 

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مردم و تمام آحاد ملت را در حقیقت سربازان خط مقدم مقابله با ویروس کرونا تلقی کرد و ابراز داشت: ما در گیلان با تمهیداتی که اتخاذ کردیم و به کمک اجرای طرح بسیج ملی مقابله با کرونا از شرایط بسیار سختی عبور کردیم اما وضعیت استان در صورت عدم همکاری مردم شکننده است.

 

وی تعطیلی هرگونه خرید نوروزی، حضور در سطح بازارها و خیابان‌ها، و تجمع غیرضروری در سطح بانک‌ها را خواستار شد و با اشاره به اینکه امروز مردم تکلیف بسیار سختی بر دوش دارند اظهار داشت: از ابتدای قبول این مسئولیت تا به امروز از تمام ظرفیت‌های استانی و ملی برای کمک به استان گیلان و نجات جان بیماران استفاده کردم.

 

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس حل و فصل مشکل نبود ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده در استان گیلان که در اوایل شیوع بیماری کرونا مشکلات زیادی برای مردم ایجاد کرد را مورد توجه قرار داد و گفت: در همین‌جا لازم است از تلاش‌های مضاعف و کمک‌های بسیار مؤثر سپاه و بسیج نهایت قدردانی را داشته باشم.

 

نماینده وزیر بهداشت در گیلان به حداقل رساندن میزان ترددها را در داخل استان و ورودی‌های آن لازم و ضروری دانست و تصریح کرد: در راستای افزایش نظارت بر ترددها در سطح جاده‌ها و محورهای مواصلاتی توافقاتی با استانداران استان‌های هم‌جوار گیلان با هدف کنترل مبادی ورودی آن انجام شده است.