نماینده مجلس: مردم با مصرف بهینه گاز، یاریگر دولت باشند

نماینده مجلس: مردم با مصرف بهینه گاز، یاریگر دولت باشند

نماینده مردم شهرستان های فومن و شفت درمجلس شورای اسلامی گفت: مردم با صرفه جویی در مصرف انواع انرژی ازجمله گاز، یاریگر دولت باشند.
77218685 85564868ffbda 300x197 - نماینده مجلس: مردم با مصرف بهینه گاز، یاریگر دولت باشند

به گزارش خبر وری رشت و به نقل از ایرنا حجت الاسلام محمدمهدی افتخاری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به آموزه های دینی و فرهنگی در کمک به یکدیگر افزود: با توجه به قطعی گاز از از سوی شرکت ترکمن گاز ترکمنستان و اینکه گاز استان های شمالی کشورمان از این شرکت خریداری می شد، ضروری است که مردم، با صرفه جویی در مصرف این انرژی، یاریگر دولت باشند.
وی با اشاره به همگامی و همکاری همیشگی مردم با دولت برای پیشبرد برنامه ها و راهبردها اظهار کرد: مردم کشورمان با صرفه جویی و کاهش مصرف گاز در این بخش نیز به دولت کمک کنند.
نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: برنامه ریزی صحیح و صرفه جویی از سوی مردم برای کاهش مصرف گاز در کشور از سوی آحاد ملت، به طور قطع کارگشاست.
وی تصریح کرد: شرکت ملی گاز ایران تمهیدات لازم را اندیشیده اما با توجه به اینکه مردم در بسیاری از سختی ها و مشکلات همواره در کنار دولتمردان بوده اند، از آنان می خواهیم که با صرفه جویی در مصرف گاز، بار دیگر به دولت برای تامین این انرژی کمک کنند.
** خلف وعده و اقدام غیرمنطقی ترکمن گاز
به گزارش ایرنا شرکتترکمن گاز در حالی مدعی طلب ۱٫۸ میلیارد دلاری از شرکت ملی گاز ایران بابت صادرات در سال های ۱۳۸۶ و ۱۳۸۷ شده است که تهران آن را قبول نداشته و خواستار ارجاع موضوع به داوری بین المللی است.
در دیماه ۱۳۸۶ که سرمای زمستان به اوج خود رسید و بیش از ۲۰ استان کشور با افت شدید دمای هوا و یخبندان مواجه شدند، ترکمن گاز با سوءاستفاده از این فرصت و مغایر با قرارداد منعقد شده، اعلام کرد که قیمت گاز صادراتی خود به ایران را ۹ برابر بالا برده و از ۴۰ دلار به ازای هر هزار مترمکعب به ۳۶۰ دلار افزایش می دهد. …