نماینده مجلس: مردم به صرفه جویی در مصرف انرژی توجه داشته باشند

نماینده مجلس: مردم به صرفه جویی در مصرف انرژی توجه داشته باشند

نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندرکیاشهر درمجلس شورای اسلامی گفت: مردم به صرفه جویی در مصرف انرژیتوجه داشته باشند و باید فرهنگ سازی این مهم از سوی دستگاه های متولی انجام شود.
77000450 85282326ccdff 300x246 - نماینده مجلس: مردم به صرفه جویی در مصرف انرژی توجه داشته باشند

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایرنا محمدحسین قربانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مردم با صرفه جویی در مصرف گاز و بهینه سازی مصرف می توانند به دولت در تامین این انرژی کمک کنند.
وی اظهار داشت: در فصل زمستان با توجه به تغییرات جوی، مصرف گاز در کشور افزایش می یابد بنابراین صرفه جویی و فرهنگ سازی در این رابطه ضرورت دارد.
نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندرکیاشهر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مصرف انرژی در کشور ما از میانگین جهانی چند برابر بیشتر است بنابراین بایستی با صرفه جویی این میزان را کاهش دهیم.
وی با توجه به مشکلات به وجود آمده بین ایران وترکمنستان در موضوع گاز تصریح کرد: همه ما با توجه به موضوع مهم صرفه جویی و فرهنگ سازی در این رابطه ، بایستی برای برون رفت از این مشکل تلاش کنیم.
در حالی که نیاز ایران بهگاز ترکمنستان به کمترین میزان رسیده و تداوم واردات گاز از این کشور برای ایران دارای کمترین ضرورت است، برخی مدیران نفتی ترکمن، با هدف اعمال فشار به تهران، تهدید به قطع گاز در صورت عدم دریافت فوری طلب گازی مربوط به سال های ۱۳۸۶ و ۱۳۸۷ کرده اند.
ایران با تکمیل خطوط در دست ساخت انتقال گاز دامغان به نکا و گیلان به مازندران، در ماه های آتی می تواند به راحتی و بدون نگرانی از افت فشار، گاز مناطق شمالی و شمالی شرقی کشور را تامین کند.
ترکمنستان با توجه به کاهش دمای هوا در روزهای اخیر و افزایش مصرف گاز در کشور، فرصت را برای اعمال فشار به ایران غنیمت شمرده و خواستار طلب ۱٫۸ میلیارد دلاری شده است. ترکمنستان در حالی خواستار طلب ۱٫۸ میلیارد دلاری از ایران بابت صادرات گازدر سال های ۸۶ و ۸۷ شده است که تهران آن را قبول نداشته و خواستار ارجاع موضوع به …