نماینده ولی فقیه در گیلان خطاب به نمایندگان مجلس: بیشتر تلاش کنید/ حال گیلان خوب نیست

نماینده ولی فقیه در گیلان خطاب به نمایندگان مجلس: بیشتر تلاش کنید/ حال گیلان خوب نیست

به گزارش رشت۲۰، آیت‌الله رسول فلاحتی در جلسه با مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به توانمندی‌ها و شرایط اقلیمی مناسب استان گفت: گیلان ظرفیت فراوانی برای پیشرفت و توسعه همه جانبه دارد که متأسفانه این ظرفیت در سال‌های گذشته مغفول مانده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به برخی از مشکلات گیلان از جمله بیکاری، وجود واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل، مشکل دیرپای پسماند و آلودگی دو رودخانه زرجوب و گوهر رود در مرکز استان، افزود: نمایندگان گیلان به عنوان وکلای مردم باید برای رفع مشکلات زیر ساختی استان و همچنین رونق تولید و تقویت صادرات با کشورهای حاشیه دریای خزر همت مضاعف داشته باشند.

امام جمعه رشت همدلی و هم آوایی در کنار وحدت رویه را عامل مهم رفع مشکلات و تنگناها در استان دانست و گفت: مسؤولان استان باید با همدلی و وحدت رویه بیشتر برای مردم کار و تلاش کنند.

وی با تاکید بر اینکه وضعیت گیلان در مجموع خوب نیست و بیش از این باید شکوفایی داشته باشیم، خاطرنشان کرد: از نمایندگان می‌خواهیم همیشه پخته، کوتاه و بامطالعه در صحن مجلس سخن بگویند و مشکلات مردم منطقه خود را نیز حتماً در نظر داشته باشند.

رفع مشکلات اولویت نمایندگان گیلان در مجلس

رئیس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار، گفت: اولویت نخست نمایندگان گیلان، رفع مشکلات و تقویت توانمندی‌های استان است.

احمد دنیا مالی با اشاره به لزوم تقویت رونق صادرات از گیلان، افزود: باید در بخش‌های مختلف استان با رونق تولید و تقویت صادرات غیر نفتی تحول ایجاد کنیم.