نماینده ولی فقیه در گیلان: نماز امید را در جامعه زنده می‌کند

نماینده ولی فقیه در گیلان: نماز امید را در جامعه زنده می‌کند

تقدیر نماینده ولی فقیه در گیلان از ۳۵ دستگاه برتر گیلان در امر اقامه نماز

 

 

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایرنا آیت‌الله زین‌العابدین قربانی روز یکشنبه در جلسه تکریم دستگاه‌های برتر گیلان در امر اقامه نماز، با بیان اینکه نماز به عنوان بهترین عمل‌ها معرفی شده ، اقامه نماز را نشان‌دهنده مسیر انبیا، صالحان، شهدا و صدیقین خواند و اظهار کرد: زمانی که انسان در نماز به عالم ربانی اقتدا می‌کند و در کنار انسان‌های والا قرار می‌گیرد، عطر گل پیدا می‌کند.
وی با اشاره به اینکه نماز انسان را به طرف اخلاق، معنویت و تواضع هدایت می‌کند، خاطرنشان کرد: پیام نماز در اذان و اقامه بیان شده و مطالب بلندی در آن نهفته است.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری، سوره توحید را خلاصه قرآن ذکر کرد و با تأکید براینکه انسان انجام کارهای خوب را با نام خداوند انجام می‌دهد، گفت: اگر کاری بدون نام خدا انجام شود، ناقص است و پایان خوشی ندارد.
آیت‌الله قربانی با بیان اینکه به توحید افعالی در نماز باور داریم، تصریح کرد: به اقامه نماز جماعت تأکید شده و با این فریضه دینی باید وحدت کلمه خود را حفظ کنیم.

** ورود ۵۵۰ هزار پرونده به دستگاه قضایی گیلان در ۱۱ ماه امسال
رئیس کل دادگستری گیلان نیز در این مراسم ، به افزایش امید به‌ویژه در نسل جوان جامعه اشاره کرد و گفت: دشمنان در تلاش هستند خسارت‌هایی را به جامعه اسلامی وارد کنند.
احمد سیاوش‌پور اضافه کرد: در ۱۱ ماه سال جاری ورود ۵۵۰ هزار پرونده به دستگاه قضایی گیلان قابل قبول نیست.
وی بیشترین فراوانی جرم در پرونده‌های ارجاع شده به دستگاه قضایی گیلان را خشونت عنوان کرد.

** آماده‌سازی مکان‌های اقامه نماز گیلان در ایام نوروز
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان نیز در این مراسم با بیان اینکه روح پرستندگی جزو ویژگی ممتاز انسان‌هاست، به وجود نیاز به نیایش در روح تمام انسان‌ها اشاره کرد و افزود: نوع نیایش به آیین افراد بستگی دارد.
علی اصغر جمشیدنژاد از تقدیر از ۳۵ دستگاه برتر استان در زمینه اقامه نماز خبر داد و اضافه کرد: امیدواریم سال آینده تمام دستگاه‌ها تلاش بیشتری در امر اقامه نماز داشته باشند و بهتر عمل کنند.
وی گیلان را کارت پستال الهی توصیف کرد و گفت: ایام نوروز مساجد، تکایا، حسینیه‌ها و مکان‌های مذهبی استان باید برای پذیرایی از مهمانان آماده باشند.

** تقدیر از ۳۵ دستگاه برتر گیلان در امر اقامه نماز
دبیر ستاد اقامه نماز گیلان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه تمام دستگاه‌های استان در امر نماز فعال هستند، گفت: فعالیت تعدادی از دستگاه‌ها در این امر بیشتر است.
حجت‌الاسلام سید ابوطالب حجازی به ابلاغ شیوه‌نامه اقامه نماز به تمام دستگاه‌های گیلان اشاره کرد و افزود: مدیران دستگاه‌ها مسؤول اقامه نماز در آن دستگاه محسوب می‌شوند.
وی بر توانمندسازی و فضاسازی دستگاه‌ها برای اقامه نماز کارکنان تأکید کرد و یادآور شد: تنها اقامه نماز در دستگاه‌ها امتیاز محسوب نمی‌شود بلکه ترویج این فرهنگ در جامعه حائز اهمیت است.