نماینده ولی فقیه در گیلان: کتاب، عامل فکر دهنده جامعه است

نماینده ولی فقیه در گیلان: کتاب، عامل فکر دهنده جامعه است

نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت، کتاب را عامل فکردهنده و انقلاب جامعه توصیف کرد و گفت: انقلاب اسلامی به واسطه کتاب های خوب به پیروزی رسید و پاینده است.

 82314364 71185273 - نماینده ولی فقیه در گیلان: کتاب، عامل فکر دهنده جامعه است
به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایرنا، آیت الله زین العابدین قربانی روز شنبه در نشستی با فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی استان افزود: بزرگان و فضلا زحمت های بسیاری برای به ثمر رساندن و بجای گذاردن کتاب های مرجع و اصیل متقبل شده اند و می بایست این زحمات با خواندن و بهره گرفتن پاس داشته شوند.
وی با انتقاد از اینکه برخی از کتاب های امروز بی ثمر و اتلاف کننده وقت هستند، اظهار کرد: در برهه کنونی کتاب های زیادی چاپ می شوند اما این موضوع نمی تواند به حتم مطلوب باشد بلکه تالیف کتاب، نیازمند آگاهی و صرف زمان است.
امام جمعه رشت با تسلیت فرارسیدن ایام اربعین گفت: متاسفانه مشاهده می شود که عده ای در امت اسلامی، نه قدر قرآن را شناختند و نه اهل بیت را قدر دانستند، بلکه برخی همچون داعشی ها و تکفیری ها قرآن را به رای تفسیر کردند و بجای مبارزه با دشمنان واقعی قرآن، با برادر کشی شرایط راحت آنان را فراهم کرده اند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان نیز در این مراسم با بیان اینکه تالیف کتاب در استان با جهش خاصی روبه رو بوده، بر رواج کتابخوانی از سنین کودکی تاکید کرد.
فیروز فاضلی افزود: توهم دانایی بسیار آسیب رسان است و انتشار کتاب می باید بر طرف کننده نیاز مخاطب باشد.
وی فضای مجازی را فرصتی مناسب برای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی عنوان کرد.
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان نیز در این مراسم ضمن انتقاد از کمتر مانوس بودن جامعه با کتاب، سرانه فضای مطالعه گیلان را با رتبه ۲۶در کشور شایسته استانی با پیشینه فرهنگی گیلان ندانست.
زهرا بدن آرا با اشاره به پروژه نیمه تاسیس کتابخانه مرکزی رشت بیان کرد: به ثمر رسیدن این پروژه نقش عظیمی در جبران کمبود فضای مطالعه در گیلان دارد.
۱۰۱ باب کتابخانه عمومی در زمان حاضر در گیلان فعال است.
دیدار نماینده ولی فقیه با فعالان عرصه کتاب و کتاب خوانی گیلان بمناسبت هفته کتاب و کتابخوانی برگزار شد.