نمی‌توانیم در رشت کارهای عجیب و غریب انجام دهیم | احداث تراموا به ۱۴۰۵موکول شد

نمی‌توانیم در رشت کارهای عجیب و غریب انجام دهیم | احداث تراموا به ۱۴۰۵موکول شد

به گزارشخبر فوری رشت و به نقل از  دیارمیرزا، شهردار رشت نیز در جلسه کمیسیون ترافیک شورای شهر رشت گفت: وضعیت درآمدی شهرداری‌های کشور مناسب نیست و صنعت ساختمان نیز فعال نیست.

مسعود نصرتی افزود: در رشت جدای اینکه در زیر ساختها با کمبود مواجه هستیم بدهی‌های فراوانی هم شهرداری دارد و ما نمی‌توانیم کارهای عجیب و غریب انجام دهیم.

وی با اشاره به راه اندازی مرکز کنترل ترافیک در رشت گفت: از راهور استان تقاضا داریم امکاناتی که در این زمینه در اختیار دارد به مکان فعلی انتقال دهد تا با اعمال مدیریت عالی بیشترین خدمات دهی به شهروندان صورت بگیرد.

نصرتی افزود: مرکز کنترل ترافیک نیازمند کد گذر واژه است و اینکار نیازمند مساعدت پلیس راهور می‌باشد.

شهردار رشت با اذعان به اینکه رشت شهر گردشگرپذیر است، گفت: در شرایط فعلی تمام گردشگرانی که به نوعی وارد رشت میشوند جرائم آنان ثبت و ضبط نمی‌شود و با آغاز فعالیت مرکز کنترل ترافیک یک نظم ترافیکی خوبی ایجاد شود.

وی در خصوص وضعیت پیاده راه و BRT افزود: یا باید زیر ساختها را ایجاد و تکمیل کنیم و یا اینکه مجددا در پیاده راه بازنگری نموده و مشکلات ایجاد شده را مرتفع کنیم.

نصرتی با بیان اینکه متاسفانه تراموا برای رشت در سال ۱۴۰۵ در نظر گرفته شده است تصریح کرد: فعلا این مصوبه حاکم است و تراموا بر اساس مصوبه وزارت کشور فعلا در رشت نباید اعمال شود.

وی افزود: در خصوص پیاده راه با دوستان حوزه ترافیکی و صاحب نظران مباحثی مطرح و بررسی شده و حتی از نظرات رانندگان تاکسی به عنوان حوزه عمومی هم جویا شده‌ایم.

شهردار رشت با بیان اینکه ذینفعان باید در خصوص پیاده راه و… نظراتشان را بگویند گفت: در تمام دنیا طرحها بر اساس نیاز روز در دست بازنگری است و مدیریت شهری موظف است بطور دائم شهر را کنترل و اصلاحات مورد نیاز را انجام دهند.

نصرتی بیان کرد: بنده معتقدم هیچ کسی کار اشتباهی انجام نداده و به مقتضیات آن روز باید چنین اقداماتی در پیاده راه انجام می‌گرفت و حالا هم باید بر اساس نظرات روز بازنگری در خصوص پیاده راه باید انجام شود.