نوسان در بازار خودرو/ افزایش ۵۰۰ هزار تا ۵ میلیونی قیمت خودرو

نوسان در بازار خودرو/ افزایش ۵۰۰ هزار تا ۵ میلیونی قیمت خودرو

به گزارش رشت۲۰، برخلاف روند نزولی قیمت ها در روزهای گذشته، امروز قیمت برخی محصولات ایران خودرو و سایپا در بازار بالا رفت.

%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88 2 - نوسان در بازار خودرو/ افزایش ۵۰۰ هزار تا ۵ میلیونی قیمت خودرو

این اتفاق در حالی رخ داد که مشتریان بازار خودرو همچنان در انتظار کاهش بیشتر قیمت ها بودند هرچند کارشناسان تداوم این مساله را منوط به کاهش و یا تثبیت نرخ ارز در نزدیکی مرز ۲۰ هزار تومان عنوان کرده بودند اما بازار ارز تحت تاثیر ماجرای استعفای رییس سازمان بورس، روند صعودی یافت و موجب افزایش قیمت سکه و طلا شد و در نهایت تکانه‌های این اتفاق، دامن قیمت خودرو در بازار را گرفت.

بررسی ها نشان می دهد در میان محصولات ایران خودرو و سایپا فقط قیمت چانگان cs۳۵ نسبت به روز گذشته ۵ میلیون تومان کاهش یافته و حداقل  ۱۰ محصول ایران خودرو و ۶ محصول سایپا در بازار با افزایش نرخ مواجه شده اند.
گفتنی است کاهش قیمت خودرو در روزهای گذشته و همچنین نوسانات روز جاری سبب نشد تا خریداران وارد این بازار شوند و همچنان رکود عمیقی بر بازار خودرو حاکم است و در صورت تداوم افزایش نرخ ارز باید منتظر رکود بیشتر و خروج مشتریان احتمالی از این بازار بود.

قیمت محصولات ایران خودرو در بازار 

محصولات ایران خودرو در نخستین روز بهمن ماه نسبت به آخرین روز دی ماه بین یک تا ۵ میلیون تومان افزایش نرخ را تجربه کرده است.