نگاهی به اولین روز ثبت نام انتخابات مجلس شورای اسلامی در گیلان

نگاهی به اولین روز ثبت نام انتخابات مجلس شورای اسلامی در گیلان

به گزارشرشت۲۰ و به نقل از غیرمنتظره، از صبح یکشنبه ثبت نام از کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی آغاز شد و در استان گیلان ۲۷ کاندیدا اقدام به ثبت نام در فرمانداری های ۱۱ شهرستان مرکزی در سطح استان، نمودند.

از مجموع ۲۷ نام نویسی داوطلبان، ۲۵ نفر مرد و ۲ نفر زن برای حضور در عرصه انتخابات اعلام آمادگی کردند که بیشترین سهم در این میان با ۸ ثبت نام مربوط به شهرستان رشت و سپس شهرستان انزلی بود.

اما فارغ از اعداد و ارقام، آنچه که می توان به آن اشاره کرد، اتفاقی جالب در شهرستان های انزلی و تالش بود. جایی که علیرغم پیش بینی ها برای حضور افراد شاخص در روزهای پایانی، می توان ادعا کرد که مهمترین گزینه های رقابت برای حضور در عرصه انتخابات در محل فرمانداری ها حاضر شدند.

اتفاق جالب در شهرستان انزلی حضور همزمان حسن خسته بند و امیر احمدی فر به صورت همزمان در فرمانداری شهرستان بود. بر اساس پیشبینی کارشناسان، این دو کاندیدای انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی جدی ترین گزینه های تصدی بر صندلی انزلیچی ها در بهارستان هستند.

همچنین در شهرستان انزلی حسن دادرس و بدرالدین بدری نیز به عنوان دیگر کاندیداهای شاخص انتخابات مجلس از این حوزه انتخابیه بودند.

در تالش نیز اوضاع به همین صورت بود. جایی که از بهمن محمدیاری و حجت الاسلام پروایی گرفته تا محمود شکری و علی فتح اللهی همگی در همان روز اول پای کار آمدند و ثبت نام خود را برای اعلام آمادگی جهت حضور در عرصه انتخابات مجلس شورای اسلامی اعلام کردند. همچنین زهرا زمانی شیرآباد یکی از دو بانویی بود که در گیلان کاندیداتوری خود را اعلام نمود.

در رشت اما اگرچه از نظر تعدادی بیشتر از سایر شهرستان ها ثبت نام انجام شد، اما از لحاظ حضور چهره ها چندان نمی توان به روز اول دل بست. شاید شاخص ترین نام نویسی کاندیداها مربوط به مدیرکل سابق کمیته امداد استان گیلان یعنی علیرضا محمدی باشد.

همچنین یکی از دو بانوی ثبت نام کرده در عرصه انتخابات مجلس شورای اسلامی در گیلان، از شهرستان رشت بود و معصومه قنبرعلی نژاد خوش روش اولین بانوی ثبت نام کرده از رشت نام گرفت.

در سایر شهرستان های استان گیلان اما تعداد ثبت نامی ها چندان قابل توجه نبود و به نصبت می توان گفت در صومعه سرا حسن آقاجانی به عنوان کاندیدایی شاخص اقدام به ثبت نام کرد.

در آستارا نیز اسد معانی گزینه ای قابل توجه بود که به عنوان تنها کاندیدای ثبت نام کننده در این شهرستان ثبت نام کرد.

از حوزه انتخابیه لاهیجان و سیاهکل احمد یعقوبی کارمند صداوسیمای تهران و سلمان زارع در محل فرمانداری شهرستان لاهیجان حضور یافتند.

در شهرستان لنگرود نیز پرویز محمد نژاد قائم مقام اسبق شرکت توزیع برق گیلان، محمد اسماعیل احمدی سلوشی معاون اسبق وزیر جهاد سازندگی و اصغر حجامی معاون سابق مالی و پشتیبانی محیط زیست گیلانکاندیداهای ثبت نام کرده در انتخابات مجلس شورای اسلامی بودند.

از حوزه انتخابیه شهرستان های رودسر و املش حبیب پنجی کاندیداتوری خود برای انتخابات مجلس یازدهم را رسمی کرد و از حوزه شهرستان رودبار، منجیل و لوشان نیز محرمعلی ضیایی کارمند آموزش و پرورش برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرد.

از حوزه های انتخابیه دیگر مانند آستانه اشرفیه و کیاشهر، فومن و شفت کسی در روز نخست اقدام به ثبت نام در انتخابات مجلس شورای اسلامی ننمود.