نگرانی در گیلان برای کاهش ذخیره آب سد سفیدرود

نگرانی در گیلان برای کاهش ذخیره آب سد سفیدرود

به گزارش رشت۲۰و به نقل از ایسنا، وحید خرمی در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت ذخیره پشت سد سفیدرود، اظهار کرد: میزان ذخیره پشت سد سفیدرود هم اکنون ۹۲۴ میلیون متر مکعب است.

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - نگرانی در گیلان برای کاهش ذخیره آب سد سفیدرود

وی با بیان اینکه ذخیره آب پشت سد سفیدرود در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۶۰ میلیون مترمکعب کمتر است. افزود: متوسط ورودی سد هم اکنون ۷۱ متر مکعب بر ثانیه بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۲۱۰ متر مکعب بر ثانیه تقریباً یک سوم شده و اندکی نگران‌کننده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان عدم پوشش برفی مناسب سطح استان و حوضه آبریز در سد سفیدرود را از دلایل این موضوع عنوان کرد.

وی تصریح کرد: در مقایسه با سال گذشته شاهد پوشش برفی کمتر در سطح استان و حوضه آبریز سد سفیدرود هستیم که سبب شده تا نگرانی‌هایی برای آورد سفیدرود در بهار و تابستان داشته باشیم.

خرمی با اشاره به انجام لایروبی انهار در استان گیلان، گفت: هر ساله برنامه‌ریزی‌های لازم انجام و عملیات‌ لایروبی در ماه پایانی سال شروع می‌شود.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود، امسال بیش از ۵۰۰ کیلومتر از انهار لایروبی شود، گفت: در حال حاضر ۱۵۰ کیلومتر از انهار یک و دو لایروبی شده و مابقی نیز پیمانکاران تعیین شده بر اساس اولویت‌ ها اجرا خواهد شد.