هدف شهردار رشت از پخش دیدار ایران و پرتغال در پیاده راه از بیخ برکندن شور و شعف ملی بود؟! + عکس

هدف شهردار رشت از پخش دیدار ایران و پرتغال در پیاده راه از بیخ برکندن شور و شعف ملی بود؟! + عکس

اختصاصی / به گزارش رشت۲۰، شب گذشته و با تلاش سازمان فرهنگی، اجتماعی شهرداری، اعضای شورای شهر، کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورا و شهردار رشت دیدار سوم تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی مقابل پرتغال در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت به صورت زنده پخش شد که با استقبال بسیاری از شهروندان همراه بود.

پخش این دیدار حساس و جذاب در پیاده راه فرهنگی که در امنیت کامل و با نظم بسیار مناسب صورت پذیرفت، علاوه بر اینکه باعث ایجاد شور و نشاط در سطح جامعه شد بلکه حس امید و غرور ملی را نیز در میان شهروندان ایجاد کرد. با این حال اما پرتال شهرداری رشت در اقدامی به انتشار خبری از قول دکتر مسعود نصرتی شهردار رشت پرداخت که در متن آن آمده است: دکتر نصرتی هدف از پخش مسابقه در پیاده راه مرکزی شهر رشت را تقویب شور و شعف ملی عنوان کرد و گفت: پخش مستقیم مسابقه فوتبال امشب در پیاده راه فرهنگی با هدف به نمایش گذاشتن عرق ملی و غرور جوانان ما در عرصه های فرا ملی است.

استفاده از واژه تقویب در این پاراگراف در شرایطی که به نظر میرسد به صورت اشتباه تایپی بوده و در واقع مدیریت اجرایی ارتباط با رسانه های شهرداری رشت قصد استفاده از کلمه “تقویت” را داشته است، در این متن بسیار عجیب و غیرقابل باور است. زیرا معنای جمله به طور کل عوض می شود.

.jpg - هدف شهردار رشت از پخش دیدار ایران و پرتغال در پیاده راه از بیخ برکندن شور و شعف ملی بود؟! + عکس

گشت و گذاری در خصوص معنای کلمه “تقویب” نشان می دهد که آگاهی لازم در نگارش متن وجود نداشته و از کلمه ای به غلط استفاده شده که معنای آن از بیخ برکندن است! یعنی اشتباه فاحش تایپی مدیریت اجرایی ارتباط با رسانه های شهرداری رشت سبب شده است تا بجای تقویت شور و شعف ملی، چیزی به مخاطب القا شود که هدف شهردار رشت از پخش این دیدار در پیاده راه از بیخ برکندن شور و شعف ملی بوده است! در پایان امید است شهردار رشت با بازنگری جدی در خصوص برخی سطوح مدیریتی شهرداری رشت، افرادی متخصص را برای سپردن کارهای مهم انتخاب کند.