هر اتفاقی در رشت رخ بدهد مسئولیتش گردن وزیر کشور است/ اگر وضعیت شهرداری تعیین تکلیف نشود استیضاح وزیر را کلید خواهم زد

هر اتفاقی در رشت رخ بدهد مسئولیتش گردن وزیر کشور است/ اگر وضعیت شهرداری تعیین تکلیف نشود استیضاح وزیر را کلید خواهم زد

اختصاصی / به گزارش رشت۲۰، محمدصادق حسنی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با اشاره به اثرگذاری بالای رسانه‌ها و فضای مجازی گفت: اثرگذاری رسانه‌ها امروز در امر نظارت و نقد بیش از نقش نظارتی دستگاه‌های نظارتی است.

وی در خصوص وضعیت شهردار منتخب رشت در وزارت کشور و بلاتکلیفی حدوداً ۷ ماهه شهر رشت یادآور شد: بنده بر اساس قانون حق دخالت در کار اعضای شورای شهر را ندارم اما در خصوص تعیین تکلیف شهردار رشت با معاون وزیر جلسات متعددی برگزار شد اما باید وزیر کشور هرچه سریع‌تر ساماندهی مدیریت شهری را خاتمه دهد چون هر اتفاقی در شهر رشت پیش بیاید شخص وزیر کشور می‌بایست پاسخگوی آن باشد. وزیر کشور موظف است تا وضعیت شهرداری رشت را مشخص کند و اگر چنین نشد استیضاح وزیر را کلید خواهم زد.

 

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی همچنین در خصوص وضعیت تیم فوتبال سپیدرود رشت و عدم پیشرفت بازسازی ورزشگاه شهید عضدی رشت، با اشاره به اقدامات انجام‌شده برای ارتقای کیفی ورزش استان گیلان و بخصوص وضعیت تیم سپیدرود رشت، درگذشته مشکلات در سطح اداره کل ورزش و جوانان گیلان بسیار زیاد بود اما پس از تغییرات در رأس اداره کل شیب تغییرات و اصلاح امور هرچند کم اما در حال اجرا است و حل تمامی مشکلات سپیدرود گرچه در مدیریتی بوده اما در حال بهبود است.

 

حسنی در پاسخ به سؤال یکی دیگر از خبرنگاران در خصوص محصولات تراریخته نیز اظهار داشت: زمانی که عضو شورای ایمنی زیستی کشور بودم تنها یک سؤال از اعضای شورا که بالاترین مقامات اجرایی دولت نیز بودند پرسیدم و آن این بود که چرا کشورهای تولیدکننده محصولات ترا ریخته اجازه مصرف آن را در داخل کشور خود را نمی‌دهند گرچه ورود این محصولات بر اساس قانون به داخل کشور ممنوع است.

 

وی همچنین در خصوص بحث ساماندهی زباله نیز عنوان داشت: زباله بزرگ‌ترین مشکل مردم استان گیلان و شهر رشت است و بر همین اساس با تلاش‌های صورت گرفته ۱۰۰۰ میلیارد تومان از محل ارزش‌افزوده برای ساماندهی معضل پسماند و زباله استان‌های شمالی در لایحه بودجه تخصیص پیداکرده است.