هشدار مسؤولان بهداشتی گیلان به مردم/ کاهش ابتلا به کرونا به معنای کنترل این ویروس نیست

هشدار مسؤولان بهداشتی گیلان به مردم/ کاهش ابتلا به کرونا به معنای کنترل این ویروس نیست

به گزارش  رشت۲۰و به نقل از فارس، آبتین حیدرزاده امروز درجمع خبرنگاران با بیان اینکه روند ابتلا به کرونا در گیلان همچنان یک روند ثابت است، اظهار کرد: در هفته‌های گذشته روزانه بین ۶۰ الی ۸۰ نفر بیمار کرونایی در گیلان شناسایی می‌شوند که این امر حاکی از روند ثابت ابتلا به کرونا در گیلان است.

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - هشدار مسؤولان بهداشتی گیلان به مردم/ کاهش ابتلا به کرونا به معنای کنترل این ویروس نیست

وی با اشاره کاهش ابتلا به کرونا در گیلان در ۲۴ ساعت گذشته گفت: بر اساس آخرین معیارهای تشخیص در ۲۴ ساعت گذشته ۶۹ بیمار جدید کرونایی در استان شناسایی شدند که به نسبت روز گذشته با کاهش ابتلا مواجه بودیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از وخیم بودن شرایط ۷۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های گیلان خبر داد و افزود: در مجموع ۴۵۰ بیمار ابتلا به کووید۱۹ در مراکز درمانی استان بستری هستند که متأسفانه حال ۷۰ نفر از آنان وخیم بوده و در بخش مراقبت‌های ویژه و آی سی یو به سر می‌برند.

حیدرزاده با تأکید بر اینکه حضور در مناطق پرتجمع خطر ابتلا به کرونا را افزایش می‌دهد، تصریح کرد: وضعیت کرونا در گیلان بسیار شکننده است لذا از تمامی مردم درخواست دارم از حضور در مناطق پرتجمع خودداری کرده و یا در صورت حضور از دو ماسک به طور همزمان استفاده کرده و ماسک‌های سه لایه خود را بعد از مصرف دور بیاندازند.

وی با تذکر جدی به مردم در خصوص عادی انگاری شرایط کرونایی در کشور بیان کرد: کشور در و گیلان در معرض شروع موج چهارم شیوع کرونا بوده و در صورت عادی انگاری و کاهش پروتکل‌های بهداشتی با امواج سنگینی از کرونا مواجه شده و کنترل آن بسیار سخت می‌شود.