هشدار موشکی یمن به امارات؛ ابوظبی از امروز دیگر امن نیست در واکنش به حملات نظامی امارات مطرح شد

هشدار موشکی یمن به امارات؛ ابوظبی از امروز دیگر امن نیست

به گزارش رشت۲۰و به نقل از گروه بین‌الملل فارس، سرتیپ ستاد «شرف غالب لقمان» سخنگوی نیروهای مسلح یمن بامداد امروز شنبه در اظهاراتی هشدارآمیز خطاب به سران امارات، به آنان هشدار داد که ابوظبی در تیررس موشک‌های یمن قرار دارد.

13970312000138 Test PhotoA - هشدار موشکی یمن به امارات؛ ابوظبی از امروز دیگر امن نیست

امارات عضو ائتلاف سعودی علیه یمن است و علاوه بر اشغال جنوب یمن، هم‌اکنون هدایت عملیات نظامی علیه استان الحدیده در ساحل غربی یمن را بر عهده دارد.

به گزارش وبگاه شبکه یمنی «المسیره»، شرف لقمان «سرمایه‌گذاران در دبی و ابوظبی» را دعوت کرد تا سخنان او را «جدی بگیرند» و هشدار داد که تشدید اقدامات امارات در ساحل غربی یمن اقدامات قوی‌تر و غیرمنتظره ارتش و کمیته‌های مردمی یمن را در پی خواهد داشت.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن با بیان اینکه «ابوظبی دیگر از امروز امن نیست و در تیررس موشک‌های یمن قرار دارد»، توضیح داد که آنچه رسانه‌های ائتلاف سعودی درباره پیروزی خود در ساحل غربی یمن منتشر می‌کنند، پیروزهایی خیالی است و «ارتش و کمیته‌های مردمی موفق شده‌اند بیشتر مناطقی که در روزهای گذشته اشغال شده بود، [از ائتلاف سعودی] پس بگیرند».

ائتلاف عربستان سعودی از ۱۹ اردیبهشت گذشته، عملیاتی بزرگ برای اشغال استان ساحلی الحدیده در غرب یمن را آغاز کرد که به نظر می‌رسد تنها شریان زندگی مردم یمن از چهار سال پیش تاکنون است که عربستان با محاصره یمن، جنگی نظامی بر کل یمن تحمیل کرده است.

به گفته شرف لقمان، نیروهای یمنی موفق شده‌اند همه مواضع اشغال شده در روزهای اخیر در غرب یمن را آزاد کنند و هم‌اکنون کار آزادسازی مناطقی مثل «حیس» و «الخوخه» در جریان است.

سوم دسامبر ۲۰۱۷، ارتش یمن در واکنش به تجاوزهای امارات در جنوب یمن، یک فروند موشک کروز به سوی تأسیسات اتمی «برکه» در ابوظبی شلیک کرد