هشدار نارنجی هواشناسی گیلان تا اواسط هفته

هشدار نارنجی هواشناسی گیلان تا اواسط هفته

به گزارش رشت۲۰ و به نقل از فارس، محمد دادرس با اشاره بروز ناپایداری هوای طی روزهای آینده اظهار کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده شکل‌گیری ناپایداری‌های موقتی طی امروز در منطقه است.

وی با بیان اینکه در بعضی نقاط استان شاهد افزایش ابر، رگبار پراکنده و احتمال رعدوبرق خواهیم بود، افزود: طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه با حاکمیت توده‌هوای گرم و پایدار و شکل‌گیری جریانات جنوبی افزایش دما در گیلان پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به وضعیت هوای استان برای روزهای آخر هفته گفت: به‌تدریج از اواخر وقت سه‌شنبه بانفوذ جریانات خنک شمالی، شرایط برای افزایش ابر و کاهش دما و رگبار باران و وزش باد تا پنج‌شنبه در استان فراهم می‌شود.

دادرسی با اعلام وضعیت هشدار سطح نارنجی هواشناسی گیلان تصریح کرد: هشدارهایی از روز با گذشته روند افزایش نسبی دما بین سه تا هفت‌درجه‌ای تا اواسط هفته داده‌شده که در پی آن گرمازدگی و افزایش مصرف آب و برق محتمل است.

وی همچنین با توصیه‌ای به کشاورزان بیان کرد: توصیه می‌شود برنج‌کاران جهت تعدیل دما نسبت به نگه‌داشتن آب زیر بوته و همچنین باغداران نسبت به آبیاری باغات خود در ساعات صبح و غروب اقدام کنند.