گشایش همایش ملی پدافند غیرعامل در حوزه دریای خزر در رشت گشایش همایش ملی پدافند غیرعامل در حوزه دریای خزر در رشت

گشایش همایش ملی پدافند غیرعامل در حوزه دریای خزر در رشت

به گزارش خبر فوری رشت وگزارش ایرنا، دبیر علمی همایش ملی پدافند غیرعامل در حوزهدریای خزر در حاشیه آغاز به کار این همایش به خبرنگاران گفت: ۱۳۰۰ مقاله علمی به دبیرخانه همایش ارسال شده که طبق نظر داوران، ۷۰ مقاله برای ارائه مورد پذیرش قرار گرفته است.

76004008 83918502bcaba 300x161 - گشایش همایش ملی پدافند غیرعامل در حوزه دریای خزر در رشت


مهدی اسمعیلی ورکی به اهمیت برگزاری نخستین همایش ملی پدافند غیرعامل در حوزه دریای خزر اشاره کرد و افزود: در مسیر دستیابی به اهداف پدافند غیرعامل در کاهش آسیب پذیری در برابر تهدیدات ناشی از بلایای طبیعی و یا تهدیدات بالقوه و بالفعل، نقش ژئوپلیتیکی و راهبردی سواحل شمالی کشور بسیار حائز اهمیت است.
وی با بیان اینکه این همایش با همکاری مراکز علمی و دانشگاهی، سازمان ها و نهادهای حاکمیتی و دولتی برگزار می شود، خاطرنشان کرد: ایجاد حساسیت در سطوح مختلف مدیران، دانشگاهیان، مراکز پژوهشی، سازمان ها و نهادهای اثرگذار نسبت به موضوع پدافند غیر عامل در حوزه دریای خزر از اهداف مهم برگزاری این همایش است.
دبیر علمی همایش ملی پدافند غیرعامل در حوزه دریای خزر اظهار داشت: تشویق نخبگان به انجام تحقیقات در حوزه های مرتبط، شناخت وضعیت، قابلیت ها و ظرفیت های موجود در زمینه گسترش فضای علمی و تحقیقاتی پدافند غیر عامل در کشور از دیگر اهداف برجسته این همایش ملی است.
عضو هیأت علمی دانشگاه گیلان با اشاره به اینکه عزم مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی در ارائه ایده ها، راه حل ها و طرح های اجرایی در موضوع پدافند غیرعامل جدی است، افزود: فراخوان مقالات به همایش ملی پدافند غیر عامل در حوزه دریای خزر از اردیبهشت ماه سال جاری آغاز و تا پایان آبان ماه ادامه داشت.