همکاری تهیه‌کننده تایتانیک در تولید فیلم کتاب پناهجوی ایرانی | داستان زندگی بوچانی به سینما می‌آید

همکاری تهیه‌کننده تایتانیک در تولید فیلم کتاب پناهجوی ایرانی | داستان زندگی بوچانی به سینما می‌آید

به گزارش رشت۲۰ و به نقل از اسکرین دیلی، راد راتین سال گذشته با نخستین فیلم داستانی خود «شناور ماندن» در بخش پانوراما در جشنواره فیلم برلین حضور داشت و علاوه بر تحسین منتقدان، جایزه کلیسای جهانی را هم برای روایت ماجرای قاچاق انسان در تایلند و کامبوج کسب کرد. او این روزها سرگرم کار روی فیلم سینمایی «ریزگاری» با همکاری یکی از تهیه‌کننددگان فیلم‌های تحسین‌شده «خط سرخ باریک» و «تایتانیک» درباره مبارزه با داعش در کردستان در ۲۰۱۴ است.

بوچانی که یک نویسنده و روزنامه‌نگار کرد ایرانی است، ماجرای حدود هفت سال اسارت خود را در اردوگاه پناهجویان در جزیره مانوس پاپوا گینه نو در کتاب بسیار موفق و پرفروش «هیچ دوستی جز کوهستان: نوشتن از زندان مانوس» روایت کرده است. او بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۹ در اردوگاه بدنام این جزیره اسیر بود و در آن دوران توانست ماجراهای روزانه اردوگاه را در قالب یادداشت‌های روزانه بنویسد. این یادداشت‌ها در پایان تبدیل به کتاب «هیچ دوستی جز کوهستان» شد.

نسخه سینمایی این کتاب موفق و تحسین‌شده با همکاری جشنواره فیلم تورنتو ساخته می‌شود و راتین برای آن با آکوش آرمونت همکاری می‌کند. این نویسنده و تهیه‌کننده پرکار در تلاش برای یافتن یک گروه از نویسندگان و فیلمسازان برگزیده بین‌المللی است تا روی پروژه کار کنند. ضمن اینکه خود بوچانی هم از نزدیک در نوشتن فیلمنامه و گسترش دادن داستان زندگی خود برای تولید فیلمی سینمایی بر اساس آن مشارکت خواهد کرد.

بوچانی که مدتی است شهروند نیوزیلند شده، درباره ساخته شدن فیلم زندگی خود گفت: «وقتی من شش سال پیش نوشتن کتاب را شروع کردم، هیچ‌کس درباره جزیره مانوس چیزی نشنیده بود. امروز کتاب من در ۲۵ کشور به چند زبان منتشر شده و حالا امیدوارم اقتباس سینمایی از آن بتواند تعداد مخاطبان و علاقه‌مندان داستان را افزایش دهد. هدف من از همکاری کردن در این پروژه آن است که تلاش برای تغییر شرایط پناهجویان همچنان ادامه یابد.»