همیشه حق با مربی است مگر… درباره عذرخواهی مدیرعامل سپیدرود از یک بازیکن؛

همیشه حق با مربی است مگر…

به گزارش رشت۲۰ ؛پس از جدایی خداداد عزیزی از کادر فنی تیم سپیدرود رشت، کیومرث بیات سرپرست این باشگاه طی نامه ای خطاب به حسین کعبی کاپیتان شاخص تیم  ضمن عذرخواهی از او به دلیل کنار گذاشتن از تیم سپیدورد، درخواست کرد که به تمرینات سرخپوشان گیلانی بازگردد.

هرچند در مورد حسین کعبی کاپیتان سرخپوشان رشت ممکن است بی انصافی هایی شده باشد اما مساله اینجاست که حق کادرفنی است که بازیکن مورد نظر خود را بخواهد. مهم ترین مساله در مدیریت فوتبال این است که همیشه حق را به سرمربی تیم داد مگر این که خلافش ثابت شده باشد، وگرنه مشخص است که هیچ سنگی روی سنگ بند نمی شود. در این مورد خاص نیز معلوم نیست چه عذرخواهی صورت گرفته در حالی که حسین کعبی دو بازی ضعیف خود  از خود به نمایش گذاشته که  عصبانیت سرمربی باشگاه  را برانگیخته است.

این که مدیری از بازیکنی که به دلیل مسائل فنی کنار گذاشته شده عذرخواهی می کند نه تنها مساله بازیکن سالاری را نشان می دهد  بلکه شان خود را مقابل آن ها پائین می آورد. با این عذرخواهی اگر سرمربی آینده نیز حسین کعبی را نخواهد مدیرعامل به خود اجازه خواهد داد که با عذرخواهی چنین بازیکنی را به تمرینات برگرداند؟ متاسفانه مدیریت فعلی و سابق  باشگاه سپیدرود از آن جا که جایگاه چندانی در فوتبال نداشتند  و به نوعی یک شبه به محیط فوتبال پرت شده اند بارها مورد انتقاد مربیان و بازیکنان این تیم قرار گرفته اند و این به هیچ وجه با جایگاه مدیریتی یک باشگاه جور در نمی آید. آن ها برای مقابله تنها سعی دارند یک فرد فوتبالی را مقابل یک فرد دیگر قرار دهند ولی مساله اینجاست که این کارها تنها جایگاه آن ها را کوچک می کند. طوری که یک بازیکن جوان هم اجازه می دهد ضد مدیریت باشگاه حرف بزند و البته ممکن است مدیر بعدی از وی نیز عذرخواهی کند.