هنرمندان بومی حمایت شوند/در سرمایه گذاری فرهنگی بسیار ضعیف هستیم

هنرمندان بومی حمایت شوند/در سرمایه گذاری فرهنگی بسیار ضعیف هستیم

عضو شورای شهر رشت با بیان اینکه بیان اینکه در سرمایه گذاری فرهنگی بسیار ضعیف هستیم افزود: باید برای سرمایه گذار فرهنگی امتیازهای تشویقی قائل شویم تا بتوانیم در ایجاد فضاهای فرهنگی موفق عمل کنیم.
77437606 85839795abbaa 300x191 - هنرمندان بومی حمایت شوند/در سرمایه گذاری فرهنگی بسیار ضعیف هستیم

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از خبرنگار خبرگزاری شبستان از رشت، مظفر نیکومنش،عضو شورای شهر رشت امروز(۱۵ دی) در جلسه کمیسیون فرهنگی شورا اظهار کرد: قبل از هر اجرایی باید تمام هماهنگی های لازم انجام تا مشکلی ایجاد نشود و آرامش شهر را بر هم نزند.
وی با تاکید بر تقویت هنرمندان بومی اظهار کرد: شعار ما تقویت هنرمندان بومی است و باید از این هنرمندان حمایت شده و از تجارب آنان بهره گرفت.
نیکومنش با بیان اینکه برنامه های فرهنگیشهرداری باید مصوبه کمیسیون فرهنگی را داشته باشد گفت:جای تعجب است که فضای تبلیغاتی شهر درباره برگزاری چنین کارگاهی پر شده بدون اینکه در کمیسیون فرهنگی مطرح شده باشد.
وی افزود: کمیسیون فرهنگی شورا متولی فرهنگ شهر است و باید حساسیت بیشتری نسبت به برنامه های فرهنگی داشته باشد.
وی ادامه داد: با برگزاری هرگونه کارگاه بازیگری، حرکات موزون با حضور جولی دبلیس در رشت مخالفیم زیرا هنرمندان گیلانی بسیار مجرب تر هستند.
این عضو شورای شهر رشت افزود: نباید اجازه دهیم بر اثر بی دقتی فردی اتفاقی رخ دهد که بسیار ناراحت کننده است.
وی در ادامه با بیان اینکه در سرمایه گذاری فرهنگی بسیار ضعیف هستیم افزود: باید برای سرمایه گذار فرهنگی امتیازهای تشویقی قائل شویم تا بتوانیم در ایجاد فضاهای فرهنگی موفق عمل کنیم.
نیکومنش با اشاره به لایحه سینما انقلاب رشت تصریح کرد: سرمایه گذار این طرح خواستار احدث مجتمع فرهنگی و تجاری است و بسیاری از مانع تراشی ها موجب دلسردی این سرمایه گذار شده و کمیسیون فرهنگی و شورا باتصویب لایحه کار ماندگاری انجام دهد.
۱۰طرح بومی خلاق در کانون های مساجد گیلان اجرا می شود