واقعه غدیر در رشت بازسازی شد

واقعه غدیر در رشت بازسازی شد

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، واقعه مهم غدیر همزمان با عید ولایت پیش از ظهر امروز در کانون بسیج سپاه این شهرستان بازسازی شد.

فرمانده سپاه ناحیه رشت در حاشیه بازسازی واقعه غدیر به خبرنگار فارس اظهار کرد: غدیر یکی از ارزشمندترین اعیاد شیعیان بوده و جزو هویت نبوت است.

مجید دوهندو، باسازی واقعه غدیر را با همت سپاه مرکزی رشت و بسیجیان عنوان کرد و گفت: به واقعه غدیر باید بیشتر پرداخته شود و هدف از بازسازی این واقعه گسترش فرهنگ ولایت و تعمیق هویت دینی است.

وی با بیان اینکه بازسازی واقعه غدیر همراه با خطبه‌خوانی و تعزیه‌خوانی است، تصریح کرد: برنامه‌های فرهنگی دیگری نیز در این مراسم برگزار می‌شود.

فرمانده سپاه ناحیه رشت با اشاره به اینکه در روز غدیر پیامبر(ص) حضرت علی(ع) را جانشین خود معرفی کرد، یادآور شد: پیامبر(ص) فرمود هر که را من مولای او هستم علی مولای اوست.

دوهندو، آشنایی نسل پویای جامعه با واقعه غدیر را از اهداف دیگر بازسازی این رویداد عنوان کرد و متذکر شد: به خطبه غدیر باید توجه بیشتری شود.

به گزارش فارس، واقعه تاریخی غدیر خم در برخی از مناطق گیلان بازسازی شد و برای نخستین بار در شهرستان آستانه‌اشرفیه نیز به اجرا درآمد.