واکنش شهرداری گوراب زرمیخ و محیط زیست صومعه‎سرا به سگ‌کشی! دو قلاده سگ بیمار با تزریق دارویی مجاز به صورت تدریجی و بدون درد معدوم سازی شدند

واکنش شهرداری گوراب زرمیخ و محیط زیست صومعه‎سرا به سگ‌کشی!

به گزارش رشت۲۰ ؛در روزهای گذشته انتشار فیلمی از دفن چند قلاده سگ توسط کارگران شهرداری گوراب زرمیخ از توابع شهرستان صومعه سرا در فضای مجازی منتشر شد و متعاقب آن دوستداران حیوانات به این موضوع واکنش نشان داده و خواستار پاسخگویی مسئولان مربوطه در این زمینه شدند.

در همین راستا شهردار گوراب زرمیخ با اشاره به حمله چند قلاده سگ ولگرد به اهالی منطقه گوراب زرمیخ و زخمی شدند دو نفر، اظهار کرد: تعدادی از ساکنان شهر گوراب زرمیخ خواستار رسیدگی و پیگیری شهرداری این شهر نسبت به این موضوع شدند.

 

عبدالرضا فرج زاده با بیان اینکه در همین راستا با هماهنگی اداره حفاظت محیط زیست، دامپزشکی و فرمانداری صومعه سرا، مقرر شد این سگ‌ها زنده گیری شوند، افزود: پس از زنده گیری چهار قلاده سگ بیمار که دو قلاده به دلیل تصادف با خودرو مجروح و بد حال بودند با تزریق دارویی مجاز به صورت تدریجی و بدون درد معدوم سازی شدند.

 

وی ادامه داد: در هفته گذشته دو شهروند گوراب زرمیخی بر اثر حمله سگ‌های ولگرد زخمی و راهی بیمارستان شدند.

 

همچنین رئیس اداره حفاظت محیط زیست صومعه سرا هم گفت: پس از استشهاد محلی شهروندان گوراب زرمیخ مبنی بر مزاحمت و حمله سگ های ولگرد و درخواست آن ها برای رفع این معضل و همچنین اظهارات معاون عمرانی فرمانداری در جلسه ساماندهی پسماند هفته گذشته این شهرستان مبنی بر اینکه جمع آوری سگ های ولگرد از شهر بر عهده شهرداری ها است، قرار شد ماموران شهرداری سگ های مجروح و ناقل بیماری واگیردار را با رعایت دستورالعمل های بهداشتی زنده گیری کرده و با خوراندن دارو معدوم کنند.

 

علی اصغر آزاد افزود:در تصاویری که در فضای مجازی منتشر شد، مشخص نیست که سگ های دفن شده ، دست و پا بسته بودند و یا جراحتی داشتند که کارشناسان این موضوع را پیگیری می کنند.

 

وی اضافه کرد: شهرداری گوراب زرمیخ اعلام کرد که ۲ قلاده سگ که بر اثر تصادف با خودرو مجروح و در حال مرگ بودند و ۲ قلاده سگ که مبتلا به بیماری واگیردار گال بوده و وضعیت جسمانی خوبی نداشتند را با دارو معدوم و دفن کرد.