واکنش عباس صابر به انتشار لیست بدهکاران به شهرداری

واکنش عباس صابر به انتشار لیست بدهکاران به شهرداری

شهردار می‌خواهد با «هوچی‌گری» کم‌کاری خود در وصول مطالبات را پنهان کند

صابر تیر 748x498 300x200 - واکنش عباس صابر به انتشار لیست بدهکاران به شهرداری

به گزارش خبر  فوری رشت وپ به نقل از گیل نگاه س از آن که محمدعلی ثابت قدم، ۲۴ آبان در مراسم افتتاحیه باغ سالار مشکات وعده افشای نام «بدهکاران دانه درشت» به شهرداری رشت را داد(از اینجا بخ وانید)، گمانه زنی های بسیاری در خصوص این ادعای شهردار رشت صورت گرفت.

ثابت قدم اولین لیست را با بیست اسم مخفف در ششم آذر منتشر کرد(از اینجا بخوانید) تا به گفته او در نشست خبری که شانزدهم آذر برگزار شد، هشت نفر از بدهکاران جهت پرداخت بدهی خود اقدام کنند.(از اینجا بخوانید)

یک هفته بعد اما دومین لیست بیست نفره بدهکاران به شهرداری توسط ثابت قدم و بازهم با اسامی مخفف منتشر شد(از اینجا بخوانید)

اما هنوز واکنش های رسانه ای و اظهارنظرهای پراکنده چند عضو شورا به این اقدام و سیاست ثابت قدم ادامه دارد و در تازه ترین و شاید جدی ترین موضع گیری یک عضو شورا، عباس صابر عضو کمیسیون عمران شورای شهر رشت در گفت و گو با یکی از رسانه ها نسبت به انتشار اسامی بدهکاران به شهرداری رشت واکنش تندی نشان داده است.

صابر معقتد است این اقدام شهردار رشت «هوچی گری» و برای پنهان کردن کم کاری شهرداری در وصول مطالبات است.

مشروح گفت و گوی عباس صابر با اسرار امروز را در ادامه می خوانید:

عضو کمیسیون توسعه و عمران شورای اسلامی شهر رشت با اشاره بههوچی گری شهرداری رشت به جای وصول مطالبات در سالهای گذشته گفت: شهرداری بنا دارد کم کاری خود در خصوص وصول مطالبات در سالهای گذشته را پشت این هوچی گری ها پنهان نماید.

وی مدیریت شهری را به انجام تکالیف خود دعوت کرد و افزود:من شهرداری را به اجرای قانون دعوت می کنم.شهرداری باید مطالبات را بر اساس راهکاری که در قانون مشخص شده است وصول کند.

صابر گفت: در قانون تکلیفی برای اعلام لیست بدهکاران در رسانه ها برای شهرداری نداریم و قانونگذار در این خصوص تکلیفی تعیین نکرده است.

عضو کمیسیون توسعه و عمران شورای اسلامی شهر رشت اضافه کرد : در قانون دو نوع بدهکاری در قالب مواد ۷۷ و کمیسیون ماده ۱۰۰ تعریف شده است .ماده ۷۷ مربوط به عوارض و کمیسیون ماده ۱۰۰ در زمینه خلاف ساختمانی است. طبق قانون وصول این مطالبات پس از تعیین بدهی، توسط دایره اجراییات ثبت اسناد و املاک به راحتی صورت می پذیرد.

صابرتاکید کرد: وقتی راهکار وصول مطالبات در قانون مشخص شده است شهرداری باید آن را وصول می کرد نه اینکه هوچی گری کنیم.

این عضو شورای شهر در ادامه با اشاره به اینکه به نظر می رسد از لیست بدهکاران استفاده ابزاری شده است ، تاکید کرد:قانون به شهرداری اجازه داد اعمال قانون کند و تکلیف مشخص است و شهرداری می تواند مطالبات خود را به صورت نقدی یا تهاتر وصول کند.

وی با توصیه به شهرداری رشت مبنی بر اینکه اذهان عمومی را خراب نکنیم یادآور شد: شهرداری یا مطالبات خود را وصول کند و یا ملک را تخریب نماید.اگر شهرداری به تکالیف خود عمل می نمود و مماشات نمی کرد نیازی به این هوچی گری و اعلام لیست مخفف اسامی بدهکاران در رسانه ها نبود.

نماینده پارلمانی مردم رشت در شورای اسلامی شهر اظهار کرد: خط قرمز ما قانون است.وقتی کسی از این خط قرمز عبور کرد رعایت شان اجتماعی افراد معنی ندارد ضمن اینکه نمی توان در خصوص شان اجتماعی افراد تفاوتی میان بدهکاران قائل شد.

وی در پاسخ به این سوال که وظایف شواری شهر برای وصول مطالبات شهرداری چیست به صراحت گفت:شورا هیچ تکلیفی در خصوص دریافت یا عدم دریافت مطالبات شهرداری ندارد.