واکنش علیپور به اتفاقات اخیر و اظهارات کامران کاشفی: چون پرده برافتد نه تو مانی و نه او!

واکنش علیپور به اتفاقات اخیر و اظهارات کامران کاشفی: چون پرده برافتد نه تو مانی و نه او!

به گزارش رشت۲۰، محمدحسن علیپور با انتشار یادداشتی به اتفاقات و درگیری های اخیر و اظهارات کامران کاشفی واکنش نشان داد.

فتح خرمشهر 14 علیپور عاقل منش - واکنش علیپور به اتفاقات اخیر و اظهارات کامران کاشفی: چون پرده برافتد نه تو مانی و نه او!

در این یادداشت آمده است:

بسمه تعالی
با سلام خدمت مردم فرهیخته شهرستان رشت و با تسلیت به مناسبت فرا رسیدن لیالی قدر و ایام سوگواری ۱۴ و ۱۵ خرداد

شهررشت را به ادب و فرهنگ آن می شناسند…

در رابطه با دلنوشته آقای کامران کاشفی مطالبی چند به استحضار مردم فرهیخته شهر و اعضاء محترم شورا می رسانم تا همگان از وضعیت به هم ریخته مدیریت شهری آگاه باشند.

۱. آقای کاشفی شما به کدام دلیل به خود حق می دهید که اظهارات اینجانب را “سخیف” بنامید؟ مگر شما وکیل مدافع اعضاء شورا و مسئولین استانی و شهردار هستید؟

البته در این وضعیت به هم ریخته شهرداری، شاید شما حق دارید پادشاهی کنید!

اگر دیگران حقوق چند میلیونی بابت تقریبا هیچ چیز دریافت می کردند و یا از رانت های خاص بهره می بردند آنان نیز شاید مانند شما جرات جسارت و توهین به نماینده مردم شریف شهررشت را پیدا می کردند. هرچند دلیل جسارت شما را هنوز نمی دانیم!

شما به مردم بگویید آیا سهمیه یکی از نمایندگان شورا هستید تا شهردار در حاشیه امنیت بماند؟ با کدام تخصص مشاور سازمان فرهنگی شهرداری رشت شده اید؟

آیا در این شهر قحط الرجال است و متخصص تر از شما کسی نبود؟ آیا حضور شما حاصل لابی یکی از اعضای شورا با شهردار است؟

خجالت آور است اگر چنین چیزی صحت داشته باشد و در حالی که شهردار قادر به پرداخت حقوق یک میلیونی کارگرانی که با عرق جبین و غیرت به شهر خدمت می کنند نمی باشد به شما در چنین شرایطی چند میلیون حقوق پرداخت نماید و یا در مواری شهردار مانع رانت خواری ها نشود.

شما به کدام دلیل به خود حق می دهید نماینده مردم در پارلمان محلی، که وظیفه دفاع از حقوق به حق آنان را بر عهده دارد، را با الفاظ زشت و توهین آمیز خطاب قرار دهید؟

۲. عنوان نمودید که وظیفه نظارت و پیگیری امور فرهنگی و اجتماعی برخی زیرمجموعه های شهرداری بر عهده شما بوده است. مگر وظیفه نظارت بر عملکرد شهرداری و زیر مجموعه ها بر عهده اعضای شورا نیست؟ شما چه کاره هستید که به جای نمایندگان و اعضای شورا این کار را انجام دهید؟ نکند شما عضو دوازدهم شورا هستید؟

قابل توجه اعضاء محترم شورا و مردم و مسئولین محترم، وظیفه نظارتی شورا قابل انتقال به غیر نیست. پس احتمالا به مانند موارد دیگر قانون را دور زده اید و انگار عادت به تکرار این موضوع دارید.

از اعضاء محترم شورا و سایر همکاران خود خواستار رسیدگی به این موضوع هستم که آیا فردی غیر از عضو شورا می تواند ناظر بر عملکرد شهرداری باشد؟

۳. اعضاء شورا ممکن است در برخی مسائل با یکدیگر اختلاف نظر داشته باشند اما در جهت حفظ مصالح عمومی و صرفه مردم با یکدیگر وحدت دارند. تفاوت رویکرد در دفاع از حقوق مردم در همه جای دنیا که به صورت مشورتی اداره می شود مشهود است. همین اختلاف نظرها باعث بررسی همه جانبه و رسیدن به خرد جمعی و رشد جوامع می شود. اما در جریان تذکرات اعضاء شورا به یکدیگر شما به چه حقی ورود می کنید و با الفاظ زشت به نماینده مردم در شورا توهین می کنید؟ و پس از آن به دروغ مساله را در برخی رسانه ها وارونه جلوه می دهید؟

۴. شما اینجانب را متهم به استفاده از الفاظ سخیف و حمله به خودتان کردید که باید در دادگاه صالحه حاضر شده و نسبت به این اتهامات پاسخ دهید. اما پیش از آن توجه افکار عمومی را به الفاظ سخیف و زشت شما نسبت به مدیران شهرداری جلب می نمایم آنجایی که با لفظ بی خرد مطالب را عنوان نمودید.

زمانی که یکی از مدیران، پرسنل شهرداری را بی غیرت خطاب می کند و امروز هم شما برخی مدیران را بی خرد می نامید دیگر چه انتظاری باید داشت؟ با به کار بردن این عبارت نه تنها به من بلکه به سایر اعضاء شورا و شهردار و مدیران نیز توهین نموده اید. حال چه کسی بی خرد است؟

۵. این تذکرات حتما باید از جانب رئیس کمیسیون فرهنگی صورت می پذیرفت که انجام نشده است. بنده به عنوان احدی از اعضاء شورا این تذکر را به ایشان باید می دادم و دادم.

آقای کاشفی خود زنی نکنید! تاکید می کنم ایشان باید به عنوان رئیس کمیسیون فرهنگی تذکر می دادند. چرا فرافکنی می کنید؟

در همین نامه سرگشاده شما به بنده، واژه به واژه توهین و تهدید به اینجانب کاملا مشهود است. همین برای اذهان عمومی کافی است که بدانند چه کسی فاقد ادب و نزاکت کافی است. از شما ممنونم که با همین نامه حقایق فراوانی را آشکار کردید.

۶. منظور شما از شبکه های معاند چیست؟ آیا رسانه های داخلی و مردم این شهر که پیگیر مطالبات به حق خود هستند نباید از جزییات آنچه در این شهر اتفاق می افتد مطلع شوند؟ آیا هرکسی با شما مخالفت کند معاند نظام محسوب می شود؟ حق هر رسانه ای بیان حقایق است. نکند می ترسید رسانه هایی که هیچ سهمی از سفره شهرداری نداشته اند و بی اجر و مزد و در کمال شرافت قلم خود را برای ذکر حقایق می چرخانند از حقوق شما باخبر شوند؟ نکند می ترسید رسانه ها از لابی های احتمالی شما و یا حمایت های یکی از اعضای شورا در جهت کسب ثروت و قدرت آگاه شوند؟

شما که رسانه ها را به خاطر ذکر رفتار نابهنجارتان به نوعی تهدید نموده اید و گفته اید اگر مطلب را از سایت هایشان برندارند چنین و چنان می کنید دم از فرهنگی بودن می زنید؟

آیا این ادبیات و تهدید از جنس فرهنگ است؟ آیا قراردادهای نظیر شما در شهرداری در جهت ارتقای فرهنگ است؟ نکند تعریف جدیدی از فرهنگ ارائه شده که هیچ کس جز شما از آن خبر ندارد.

من هم به دنبال عدالت علی (ع) هستم. این کدام عدالت است که شما حقوق چند میلیونی دریافت کنید در حالی که ظاهرا همه روزه جز همراهی و مدح و ثنای یک عضو شورا کار دیگری ندارید ولی کارگران و رفتگران این شهر حقوق خود را چند ماه به چند ماه دریافت نمایند. این کدام عدل است که شما احتمالا با استفاده ابزاری از یک عضو شورا راحت تر زندگی کنید و مستضعفان و محرومان حقوق های هفتصد هزار تومانی و یک میلیونی را با منت و سختی دریافت کنند؟ من هم به دنبال عدل علی (ع) هستم و این تذکر جدی را می دهم.

۷. از خون شهدا سوء استفاده نکنید که هرچه داریم از شهداست. مردم انقلابی و شهیدپرور رشت، این نوید را به شما می دهم تا زمانیکه اینجانب به نمایندگی از قشر ضعیف و مستضعف و به قول حضرت امام، پابرهنگان، در این جایگاه هستم هیچگاه اجازه تاراج بیت المال و سوء استفاده از رانت و قدرت را به هیچکس نخواهم داد و اجازه نمی دهم افرادی معلوم الحال که شورا را بهانه کرده تا به مطامع خود دست یابند بر این شهر چیره شوند و به افراد حامی این جریان تذکر می دهم که مراقب اعمال خود باشید که باید روزی جوابگوی الله و مردم این شهر باشید.

چون پرده برافتد نه تو مانی و نه او!