واکنش پلیس به ضرب و شتم یک راننده توسط مأموران

واکنش پلیس به ضرب و شتم یک راننده توسط مأموران

دفتر سخنگوی نیروی انتظامی در مورد انتشار فیلمی در فضای مجازی مربوط به برخورد پلیس راهور با یک راننده خاطی توضیح داد.
287224 775 - واکنش پلیس به ضرب و شتم یک راننده توسط مأموران
به گزارش ایلنا، از دفتر سخنگوی ناجا، چند روزی است که در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی کلیپی منتشر شده است که در آن چند تن از عوامل راهنمایی و رانندگی در یک پمپ بنزین مبادرت به برخورد نامتعارف با راننده یک خودروی خاطی کرده اند.

پلیس بلافاصله پس از آگاهی از انتشار این کلیپ، شماری از کارشناسان خود را مأمور رسیدگی به ابعاد و زوایای آن کرد؛ نتیجه بررسی کارشناسان آشکار ساخت که متاسفانه این حادثه در یکی از شهرهای مرکزی کشور رخ داده است.

فارغ از اینکه محرک آغاز این رخداد ناگوار، شرب خمر، فقدان تعادل روانی و رفتارهای پرخطر و ناهنجار راننده خودرو و توجه نکردن به فرمان ایست ماموران بوده است، اما رفتار غیرمتعارف ماموران نیز به طور کلی مغایر قانون و قواعد انضباطی و رویه همیشگی ناجا بوده است.

بر اساس این گزارش، پلیس بی درنگ به برخورد انضباطی شدید با ۲ سرباز وظیفه و همچنین مامور پلیسی مبادرت کرده که نظاره گر صحنه بوده است و آنان تا مشخص شدن تکلیف نهایی تنزل درجه و به انتظار خدمت درآمدند.

دفتر سخنگوی نیروی انتظامی تصریح کرده است که پلیس نه تنها هرگز چنین برخوردهایی را بر نمی تابد بلکه آن را اقدامی انزجار آمیز، نامتعارف، خلاف ارزش های اخلاقی و استانداردهای رفتاری و مدیریتی خود دانسته و موظف به پیشگیری از تکرار چنین حوادثی است.