واگذاری امتیاز باشگاه خونه به خونه به خراسان شمالی امتیاز باشگاه لیگ یک خونه به خونه شهرستان بابل رسما به خراسان شمالی واگذار شد.

واگذاری امتیاز باشگاه خونه به خونه به خراسان شمالی

به گزارش رشت۲۰-با پیگیری مستمر استاندار خراسان شمالی جهت احیای فوتبال و فراهم کردن شور و اشتیاق برای جوانان این استان، در نهایت پس از توافق با قاسم حسن زاده مالک باشگاه خونه به خونه بابل امتیاز این باشگاه لیگ یکی و مازندرانی رسما به استان خراسان شمالی واگذار شد.

به احتمال زیاد شرکت آلومینیوم جاجرم خراسان شمالی مالکیت و اسپانسری این باشگاه لیگ یکی را در اختیار خواهد داشت.

 

باشگاه فوتبال خونه به خونه بابل یک باشگاه فوتبال در شهر بابل، ایران بود که در رقابت‌های لیگ آزادگان حضور داشت، این باشگاه در سال ۱۳۹۲ تأسیس شد و از سال ۱۳۹۸ امتیاز این تیم به تیم دیگری از خراسان شمالی واگذار شد، بدین ترتیب باشگاه خونه به خونه بابل برای همیشه برچیده و منحل شد.

 

خونه به خونه، یکی از باشگاه‌های بخش خصوصی ایران بوده و قاسم حسن‌زاده امیری، مالک آن بوده‌است.

 

خونه به خونه بابل مهم‌ترین باشگاه فوتبال در بابل بوده‌است که در سال ۱۳۸۹ ابتدا در ورزش کشتی و سپس در فوتبال در سال ۱۳۹۲ بنیان‌گذاری شد. خونه به خونه کارش را از سوپر لیگ فوتبال مازندران آغاز کرد و در همان سال نخست موفق به صعود شد. پس از صعود بهلیگ دسته سوم توانست در دومین سال تأسیس باشگاه با مربیگری فرشاد پیوس به لیگ دسته دوم صعود کند.

 

در میانه فصل ۹۴–۱۳۹۳ لیگ دسته دوم فرشاد پیوس به دلایلی نامعلوم از این تیم جدا شد و کادر فنی متشکل از فرهاد کاظمی و مهرداد میناوند و با سرمربی‌گری مرتضی کرمانی‌مقدم ادامه کار را در دست گرفت که نتوانست به لیگ آزادگان صعود کند.

 

با این وجود در آغاز فصل ۹۵–۱۳۹۴ لیگ آزادگان این تیم با خریدن امتیاز بهمن شیراز جواز حضور در این لیگ را بدست آورد. زمین خانگی این تیم ورزشگاه هفت تیر بابل است. خونه به خونه نخستین تیم مازندرانی و دومین تیم لیگ یکی است که موفق شد به فینال جام حذفی کشور صعود کند. خونه به خونه بابل، از لحاظ میانگین رتبه‌های کسب کرده، بهترین تیم در سه فصل اخیر لیگ آزادگان بوده‌است.