ورود لودر به بازارچه تختی رشت و تجمع کسبه

ورود لودر به بازارچه تختی رشت و تجمع کسبه

کسبه: ۸ سال از قرارداد ما با خود اشتغالی باقی مانده است/ رستگار: نیازمند ساماندهی این بازارچه ناهمگون از منطر نما و شهری هستیم/ کاظمی: تا مشخص نشدن وضعیت کسبه هیچ گونه تخریبی صورت نمی گیرد

photo 2016 10 24 22 16 47 1 1024x768 - ورود لودر به بازارچه تختی رشت و تجمع کسبه

به گزارش خبر فوری رشت ،به دنبال ورود یک لودر به بازارچه تختی رشت از سوی شهرداری جهت هشدار و تخریب احتمالی بازارچه در آینده نزدیک و تلاش برای کسب قرارداد جدید با کسبه این بازارچه روز یکشنبه جمعی از بازاریان رشت با نصب پلاکارد و تجمع نسبت به تخریب این بازارچه اعتراض کردند.

۸ سال از قرارداد ما با  خود اشتغالی باقی مانده است
در این میان مبارکی از اعضای هیات امنای بازارچه درباره این تجمع گفت: شهرداری می گوید با تخریب این بازارچه می خواهد  نوار مرزی و جایگاه به ما بدهد ولی مدرکی به ما نشان ندادند ، با کدام دستور العمل و قانون می گویند به ما می خواهند لطف کنند، برای همین بچه ها جلوی لودر را گرفتند. وی افزود: ما یک قرارداد ۳۵ ساله با خود اشتغالی امضاء کرده ایم و قرارداد قانونی ما ۸ سال باقی مانده است.

این بازارچه از نظر امنیتی وضعیت مناسبی ندارد/ نیازمند ساماندهی این بازارچه ناهمگون از منطر نما و شهری هستیم/ ۷۰ درصد کسبه با ما قرارداد امضاء کردند 
برای اطلاع از جزئیات کار شهرداری سراغ سمیه رستگار شهردار منطقه ۳ رفتیم که متولی اجرای احتمالی این تخریب و ساماندهی بازارچه خواهد بود. وی در مورد این بازارچه و قرارداد قبلی آن گفت: سال ۷۸ یا ۷۹ اداره کار و امور اجتماعی قراردادی با ۵۶ غرفه دار می بندد ، ولی بعد از مدتی اداره کار با صاحبان غرف با مشکل روبه رو می شود و این غرفه ها را به شهرداری واگذار می کند.امروز ۵۶ غرفه به  ۱۰۴ غرفه رسیده است که قسمت اهم آن مجوزش از شهرداری ندارند و بدون مجوز مشغول به کار هستند.

photo 2016 10 24 10 19 00 - ورود لودر به بازارچه تختی رشت و تجمع کسبه

photo 2016 10 24 10 18 39 - ورود لودر به بازارچه تختی رشت و تجمع کسبه


شهردار منطقه ۳ در ادامه بیان داشت: در این بازارچه تا اوسط آن می توانید بروید و بقیه حلبی آبادی است که وضعیت مناسبی از نظر امنیتی ندارد و برای خانم ها این بیشتر دیده می شود . وی در ادامه گفت: همچنین بنا به طرح تفصیلی ما  خیابانی از طرف پل بوساربه طرف تختی داریم که بار ترافیکی چهار راه گلسار به سمت تختی را می برد و قرار است با ساماندهی این بازارچه ناهمگون نسبت به آزادسازی محور بوسار به تختی و همچنین تبدیل آن به فضای سبز و پیاده راه اقدام شود و برای همین نیازمند ساماندهی این بازارچه ناهمگون از منطر نما و شهری هستیم.
رستگار در ادامه خاطرنشان کرد: این ساماندهی خیلی روی آن بررسی شده است و در کمیسیون ماده ۵ در این بازارچه به صورت نوار تجاری مصوب کردیم . منتها با این فرق که اکنون ۱۰۴ غرفه کار می کنند و معضلات اجتماعی زیادی ما با آن روبه رو هستیم. وی با اشاره به این که ۷۰ درصد کسبه بازارچه با ما قرارداد امضاء کرده اند افزود: این هفتاد درصد اکثرا کسانی هستند که از همان ابتدا و به صورت قانونی با اداره کار و امور اجتماعی قرارداد داشتند.
رستگار در پایان گفت: ما در نظر داریم ابتدا مغازه های جدید را تحویل کسبه دهیم و بعد اقدام به تخریب این بازارچه اقدام کنیم، ولی اگر حاضر به امضای قرارداد نشدند با مجوز شورای تامین حکم تخریب مغازه ها صادر خواهد شد.

تا مشخص نشدن وضعیت کسبه هیچ گونه تخریبی صورت نمی گیرد

با توضیحات سمیه رستگار مشخص شد که لودر ورود کرده با بازارچه در حال حاضر نقش یک هشدار دهنده را ایفاء می کند که به مانند یک شمشیر داموکلس عمل می کند. مسعود کاظمی رییس شورای شهر رشت نیز روز گذشته در صحن شورا گفت: در این رابطه صحبت های لازم انجام شده و  قرار بر این شده است که تا موضوع کاسبان بازارچه مشخص نشود هرگونه تخریب و اقدام جدید صورت نگیرد.