ورود گیلان به مقوله تجارت حلال در جهان/ گیلان در زمینه تولید غذای پاک ظرفیت های بالایی دارد

ورود گیلان به مقوله تجارت حلال در جهان/ گیلان در زمینه تولید غذای پاک ظرفیت های بالایی دارد

رئیس حوزه نمایندگی ولی فقیه سازمان دامپزشکی کشورگفت: استانهای کشورمان از جمله گیلان می توانند در مقوله تجارت حلال در جهان پررنگ ظاهر شوند.
86622465_98632617bcddb

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از  ایسنا، عاقبتی مدیرکل دامپزشکی گیلان با حجت الاسلام والمسلمین کلانتری رئیس حوزه نمایندگی ولی فقیه سازمان دامپزشکی کشور دیدار کرد و با اشاره به اهمیت نظارت شرعی در کشتارگاهها گفت: قانون نظارت شرعی بر ذبح و صید حیوانات مصوب ۱۳۸۷ مجلس شورای اسلامی موجب انطباق ذبح و صید حیوانات، پرندگان و آبزیان با موازین شرعی، توسعه فرهنگ تولید غذای پاک و کسب جایگاه تولید گوشت حلال در جهان توسط جمهوری اسلامی ایران و نهادینه کردن فرآیندهای دینی در ذبح و صید دام می شود.
وی افزود: اداره کل دامپزشکی گیلان اولین و تنها استان کشور است که کلیه کشتارگاهای سنتی دام آن تعطیل شده اند.
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین کلانتری به انسجام دامپزشکی استان استان با نمایندگی ولی فقیه و همسو بودن فعالیت های نظارت بهداشتی با شرعی و عدم تداخل در وظایف این دو اشاره کرد و گفت: تعطیلی کشتارگاه های سنتی دام در استان را کاری ستودنی و درخور تحسین است.
وی افزود: امید می رود که در آینده نزدیک این امر در سایر استان ها نیز اجرایی شود.
کلانتری در ادامه به مقوله تجارت حلال در جهان و کشورهای پیشرو در این زمینه اشاره کرد و گفت: کشور ما با اعطای کد نظارت شرعی و کد حلال استاندارد می تواند گام های مهمی در این زمینه بر دارد و گیلان در این خصوص از ظرفیت های خوبی برخوردار است.
وی اهمیت نظارت شرعی و نقش غذای پاک و حلال در انجام عمل صالح و تربیت فرزندان مؤثر دانست.
به گزارش قدس آنلاین به نقل از ایسنا، عاقبتی مدیرکل دامپزشکی گیلان با حجت الاسلام والمسلمین کلانتری رئیس حوزه نمایندگی ولی فقیه سازمان دامپزشکی کشور دیدار کرد و با اشاره به اهمیت نظارت شرعی در …