یک هفته گذشت و خبری از توزیع رایگان ماسک و دستکش نشد!

یک هفته گذشت و خبری از توزیع رایگان ماسک و دستکش نشد!

به گزارش رشت۲۰؛در شرایطی که سوم اسفند ماه و پس از مشکلات جدی مردم در تهیه ماسک، دستکش بهداشتی و الکل جهت ضدعفونی در داروخانه های سطح کشور، طبق بخشنامه ای از سوی معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت خطاب به داروخانه های سراسر کشور فروش ماسک و سایر تجهیزات مورد نیاز مردم در مقابله با ویروس کرونا ممنوع اعلام و وعده ی توزیع رایگان ماسک در کشور داده شد، هیچ اتفاقی تاکنون رخ نداده است.

ساعاتی پیش بود که شبکه تلویزیونی ایران کالا در گزارشی از یکی از انبارهای دپوی محصولات فروشگاه اینترنتی دیجی کالا از کشف ۵ میلیون ماسک تنها در یکی از پنج انبار این فروشگاه اینترنتی خبر داد. از سوی دیگر نیز وزیر بهداشت در نامه ای خطاب به حسن روحانی از عدم تخصیص ماسک به شدت انتقاد کرد.

حالا اما باید پرسید که دقیقاً مردم باید یقه چه کسی را بچسبند؟! اگر به صورت فوق العاده مشکوک، عرضه اقلام بهداشتی جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در داروخانه ها ممنوع نشده بود و بازار به صورت کامل دست دلال ها نمی افتاد و با جان مردم به این شکل بازی نمی شد، اکنون وضعیت بهداشتی مردم چگونه بود و ایا بازهم در کف بازار تا این حد مشکل نایاب بودن ماسک و دستکش وجود داشت؟! فارغ از اینها وعده توزیع رایگان ماسک و… در مراکز بهداشت چه شد؟!