وزش باد و بارش باران در بعضی نقاط گیلان طی امروز و فردا

وزش باد و بارش باران در بعضی نقاط گیلان طی امروز و فردا

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از وزش باد و بارش باران در بعضی نقاط استان طی امروز و فردا (شنبه و یکشنبه) خبر داد.

82275921 71108514 - وزش باد و بارش باران در بعضی نقاط گیلان طی امروز و فردا

به گزارش خبر فوری رشت، مازیار غلامی روز شنبه در گفت وگو با ایرنا بیان کرد: نقشه های هواشناسی نشان دهنده فعالیت سامانه ناپایدار در منطقه است که بر این اساس برای امروز و فردا، در بعضی نقاط بارش باران و وزش باد پیش بینی می شود.
وی ادامه داد: این سامانه بتدریج از دوشنبه تقویت شده و تا چهارشنبه ضمن کاهش نسبی دما، در بعضی نقاط بر شدت بارش ها و وزش باد افزوده خواهد شد.
سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان خاطرنشان کرد که این سامانه بارشی بتدریج از بعدازظهر چهارشنبه در منطقه تضعیف می شود.
وی آسمان امروز گیلان را نیمه ابری تا ابری، بعضی نقاط بارندگی عنوان و برای فردا نیز آسمان را نیمه ابری تا ابری، بعضی نقاط بارندگی، کاهش ابر پیش بینی کرد.
غلامی بیشینه دمای گیلان در شبانه روز گذشته را با ۲۰ درجه سلسیوس مربوط به منجیل و کمینه دما را با پنج درجه مربوط به جیرنده عنوان کرد.
وی بیشینه و کمینه دمای شهر رشت در شبانه روز گذشته را نیز به ترتیب ۱۶ و ۱۳ درجه سلسیوس ذکر کرد.
وی گفت: بیشترین میزان بارش باران در استان طی شبانه روز گذشته با ۶۹ میلیمتر مربوط به بندرانزلی و پس از آن با ۳۵٫۶ میلیمتر مربوط به ایستگاه فرودگاه رشت بوده است.