وضعیت آسفالت شهر رشت در خور شان مردم این شهر نیست رييس كميسيون بهداشت و محيط زيست شوراي شهر رشت:

وضعیت آسفالت شهر رشت در خور شان مردم این شهر نیست

رييس كميسيون بهداشت و محيط زيست شوراي شهر رشت با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت آسفالت شهر رشت در خور شان مردم این شهر نیست گفت:انتظار می‌رود که شهرداری با نگاهی فنی،اصولی و علمی و با نظارت نیروهای تخصصی از دوباره کاری جلوگیری بعمل آورد.

76699 - وضعیت آسفالت شهر رشت در خور شان مردم این شهر نیست

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایسنا ،فرانک پشگر پیش از ظهر امروز در صدو هشمین جلسه كميسيون-بهداشت و محيط زيست-شوراي شهر رشت ضمن گرامی داشت روز جهانی معلولان گفت:امیدواریم با همت و تلاش مضاعف همه دستگاههای اجرایی، زمینه های لازم برای اجرایی شدن قوانین مصوب حمایتی در مورد معلولان،در راستای استفاده بهینه از خدمات، امکانات عمومی و فرصت‌های شغلی و اجتماعی برابر به عنوان مطالبه به حق جامعه معلولین فراهم شود.

رييس كميسيون بهداشت و محيط زيست شوراي شهر رشت افزود:یکی از معضلات شهر رشت که در این روزها بعد از بارش برف افزایش یافته وجود چاله‌هایی بی سابقه در سطح شهر است که وجود چاله ها و دست اندازها خسارت زیادی را به مردم وارد کرده و باعث نارضایتی مردم و رانندگان شده است.

وی متذکر شد:در سال گذشته تعداد زیادی از خیابانها و کوچه ها ترمیم و آسفالت شدند که این امر نشان می‌دهد که آسفالت های انجام شده مطلوب و مناسب نبوده و از لحاظ کیفیت در سطح پایینی قرار داشته است.

دکتر پیشگر با تاکید بر اینکه یقینا ترمیم آسفالت با هدف بهبود محیط شهری صورت گرفته است،اضافه کرد:در حال حاضر وضعیت آسفالت شهر رشت در خور شان مردم این شهر نیست و انتظار می‌رود که شهرداری با نگاهی فنی،اصولی و علمی و با نظارت نیروهای تخصصی از دوباره کاری‌ و پرداخت هزینه‌های کزاف که هرساله در این بخش صورت می‌گیرد جلوگیری بعمل آورد.

وی آسفالت نامناسب و وجود چاله‌ها را یکی از عوامل مهم ترافیک شهر رشت دانست و گفت:افزایش معضل ترافیک سبب می‌شود که شهروندان زمان زیادی را هدر دهند و این امر سبب افزایش مصرف سوخت و به تبع آن سبب افزایش آلایندگی در سطح شهر خواهد شد و به بهداشت روانی مردم که از حقوق عمومی آنها و جزء حقوق شهروندی محسوب می‌شود آسیب می‌زند.

رييس كميسيون بهداشت و محيط زيست شوراي شهر رشت خاطرنشان کرد:با توجه به اینکه شهرداری و مجموعه مدیریت شهری به دنبال افزایش شاخص‌های شهر سالم هستند و شهرداری رشت به همین منظور تالار گفتمان شهر سالم را افتتاح کرده است، به نظر می‌رسد افزایش معضل ترافیک و افزایش چاله‌ها در سطح شهر و کیفیت نامطلوب آسفالت در سالهای اخیر ما را از رسیدن به این مهم باز داشته است.

وی پیشنهاد داد:شهرداری از طریق نظر سنجی‌های میدانی و بررسی بازخورد طرح های اجرا شده در برنامه ریزی‌های خود در زمینه فرهنگ سازی و توسعه زیر ساختها با حساسیت و دقت نظر بهتری عمل کند.