وضعیت کنونی حجاب در استان شایسته مردم گیلان نیست

وضعیت کنونی حجاب در استان شایسته مردم گیلان نیست

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از تسنیم ، حجت الاسلام و المسلمین حسین رهبری عصر امروز در همایش بازسازی خطبه خوانی حضرت زینب (س) با اشاره به نقش حضرت عقیله بنی هاشم (س) در قیام عاشورا اظهار داشت: اقدام حضرت زینب (س) سبب عدم تحقق اهداف امویان شد.
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه مرکزی رشت با بیان اینکه حضرت زینب پیام آور حادثه کربلا بودند خاطرنشان کرد: اقدامات حضرت زینب (س) در دوران اسارت شاخص و الگویی برای تمام بانوان است.
رهبری با تاکید بر لزوم ترویج باورهای حسینی در میان آحاد جامعه عنوان داشت: تفکر حضرت زینب (س) و پیام قیام حضرت زینب (س) توسط بانوان بهتر از یک مبلغ مرد منتقل می شود.
وی با اشاره به اینکه حضور حضرت زینب (س) در بعد از ماجرای عاشورا سبب شد تا بارها حضرت زین العابدین (ع) از شهادت نجات پیدا کنند گفت: حضرت زینب (س) دارای علم لدنی و به فرموده امام سجاد (ع) “عالمه غیر معلمه” بودند.
رهبری با انتقاد از وضعیت امروزی حجاب جامعه به ویژه در استان گیلان خاطرنشان کرد: این وضعیت حجاب و پوشش که متاسفانه در برخی موارد به کشف حجاب رسیده، شایسته استان گیلان نیست.
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه مرکزی رشت با تاکید بر لزوم اجرای تذکر لسانی در جامعه جهت از بین رفتن بد حجابی اعلام کرد: تصور نکنید که تذکرهای لسانی بی تاثیر است بلکه مقام معظم رهبری بارها نسبت به آن تاکید داشته اند.
رهبری با اشاره به نقش بانوان در راستای کاهش بد حجابی در جامعه خاطرنشان کرد: امروز شما بانوان ادامه دهنده  راه حضرت زینب کبری (س) هستید و باید از نهضت ایشان پاسداری کنید.