وظیفه مسئولین است که پروفسور رضا را با احترام فراوان به ایران بیاورند و تکریم کنند اكبرزاده با اشاره به زندگی يكی از مفاخر گيلان در آسایشگاه مجهز سالمندان کشور کانادا

وظیفه مسئولین است که پروفسور رضا را با احترام فراوان به ایران بیاورند و تکریم کنند

پروفسور رضا در سال ۱۲۹۳ در رشت متولد شد و هم اکنون در سن ۱۰۴ سالگی در یک آسایشگاه مجهز سالمندان در کشور کانادا زندگی میکند.

به گزارش رشت۲۰؛ سروش اکبرزاده از فعالین سیاسی و عضو دوره اول شورای شهر رشت با انتشار عکسی از پروفسور فضل الله رضا از مسئولین کشور درخواست کرد نسبت به تجلیل از وی اقدام کنند.

اکبرزاده نوشت:

پروفسور رضا در سال ۱۲۹۳ در رشت متولد شد و هم اکنون در سن ۱۰۴ سالگی در یک آسایشگاه مجهز سالمندان در کشور کانادا زندگی میکند.
ایشان حدود ۲ سال ریاست دانشگاه تهران و یکسال ریاست دانشگاه صنعتی شریف را پس از مرحوم محمد علی مجتهدی گیلانی بر عهده داشتند.
اینکه روسای اولیه دانشگاه شریف که یکی از مراکز برجسته علمی در کشور است، هر دو گیلانی بوده اند از افتخارات ما گیلانیهاست. پروفسور رضا همچنین مدتی مسئولیت سفارت ایران در کانادا را عهده دار بوده اند، لیکن همواره وجهه علمی ایشان، که در سطح بین المللی شناحته شده، برجستگی داشته است.
پروفسور رضا یکی از پایه گذاران نظریه اطلاعات است و در زمینه سیستمها و مدارها صاحب تئوری میباشند.
در دوره نخست شورا به پاس بزرگداشت مقام علمی ایشان علیرغم مخالفت استاندار وقت، تندیسی از ایشان در باغ سبزه میدان ساخته شد و جناب پروفسور بهمراه دختر و نوه های دختری خود میهمان ما شدند. در این سفر دکتر فریدون سمیعی، دائی بنده، ایشان را همراهی میکردند…
با توجه به کهولت سن پروفسور رضا اگر نگویم وظیفه مسئولین کشور و استان آن است که ایشان را با احترام فراوان به ایران بیاورند و نگهداری و تکریم کنند، حداقل باید درخواست کرد که صدا و سیمای گیلان با همکاری سایر دوائر من جمله شورا و شهرداری تیمی را به منظور مصاحبه و تهیه برنامه ای ویژه به کانادا اعزام نماید تا از دوران بازنشستگی این چهره شاخص ملی و بین المللی با توجه به سلامت کامل عقلی ایشان گزارشی تهیه گردد.